Jesienne spotkanie w Reus – 2015

W dniach od 4 do 11 października 2015 r.  grupa uczniów II LO, z nauczycielkami Anną Cieplik i Katarzyną Kornaszewską – Kłakulak, gościła w Reus w Hiszpanii w ramach wymiany polsko-hiszpańskiej. Celem wymiany zapoczątkowanej w roku 2011 przez panie Aleksandrę Chlastę – Górną i Annę Cieplik jest zapoznanie uczniów z kulturą hiszpańską oraz rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły przebywali przez cały tydzień u rodzin swoich hiszpańskich partnerów, gdzie mieli możliwość zapoznania się ze stylem życia mieszkańców Katalonii oraz ćwiczenia swoich umiejętności porozumiewania się w obcym języku.

Młodzież miała również możliwość zwiedzenia stolicy Katalonii – Barcelony oraz takich miast i miejscowości jak Tarragona, Cambrils i Salou. Dzięki pięknej pogodzie i wspaniałym wrażeniom nasi uczniowie wrócili do Polski zadowoleni i pełni zapału do dalszej nauki.