Zwolnieni z Teorii 2024

Mamy to!
Nasza szkoła zajęła 13 miejsce w Polsce i 1 miejsce w Wielkopolsce w tegorocznym Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024. W Rankingu znalazły się szkoły ponadpodstawowe, w których realizowane były projekty społeczne w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Uczestnicy i uczestniczki Olimpiady współpracowali, poszukując rozwiązań realnych problemów społecznych. Wychodzili poza szkolne mury i realizowali swoje pomysły w praktyce. Podczas wspólnej pracy nad projektami nabywali kompetencje przyszłości.
W roku szkolnym 2023/24 w sumie 7466 osób zostało Finalistami i Finalistkami Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W X edycji Olimpiady zrealizowano łącznie 1552 projektów społecznych. Były to kampanie społeczne, wydarzenia publiczne, zbiórki charytatywne i projekty technologiczne. W naszym liceum przygotowanych zostało kilkadziesiąt projektów społecznych, realizowanych na rzecz dzieci i młodzieży z innych szkół, seniorów, bezdomnych zwierząt, z zakresu edukacji obywatelskiej i ekologicznej oraz pomocy potrzebującym. Koordynatorem działań zespołów projektowych był dr Karol Marszał.