Znawcy prawa i wymiaru sprawiedliwości

Miło nam poinformować, że uczniowie kl. 4 d: Jakub Banasiak, Patrycja Jarych i Dawid Kalwarski zakwalifikowali się do II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości. Olimpiada organizowana jest przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości i Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie. Zagadnienia poruszane podczas olimpiady dotyczą ważnych kwestii, takich jak m.in.: zdolność do czynności prawnych, odpowiedzialność karna małoletnich, ochrona praw konsumentów, prawo w sieci, prawo autorskie, prawo samorządowe, zagadnienia ustrojowe, a także szeroko rozumiana interdyscyplinarna wiedza ogólna, w szczególności obejmująca zakres wiedzy o społeczeństwie. W II etapie uczestnicy mają za zadanie przygotować w określonym czasie rozwiązania trzech kazusów tj. z zakresu prawa administracyjnego, prawa karnego i prawa cywilnego. Nauczycielem wiedzy o społeczeństwie uczestników Olimpiady jest dr Karol Marszał.