Wyniki prawyborów w Reymoncie

We wtorek ogłoszono ogólnopolskie wyniki wyborów parlamentarnych czas więc na wyniki naszych szkolnych prawyborów. W głosowaniu, jakie odbyło się 11 października, wzięło udział 331 uczniów klas I – III, spośród 606 uprawnionych. Zwyciężyła Koalicja Obywatelska z wynikiem 140 głosów przed Nową Lewicą, na którą zagłosowało 73 uczniów. Na trzecim miejscu uplasowała się Konfederacja Wolność i Niepodległość – 43 głosy. Kolejne były: Prawo i Sprawiedliwość (33 głosy), Trzecia Droga (23 głosy) oraz Bezpartyjni Samorządowcy (14 głosów). Po 2 głosy zdobyły „Polska jest Jedna” i Polska Liberalna – Strajk Przedsiębiorców.
Prawybory odbyły się w ramach projektu „Młodzi Głosują” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.