Wycieczka do Londynu

W dniach 4-9 listopada b.r. grupa uczniów ostrowskiego Reymonta wzięła udział w wycieczce do Londynu. Każdy dzień obfitował w liczne atrakcje.
Dzień 1
Po długiej podróży wyruszyliśmy na spacer po centrum Londynu, z pięknym widokiem na London Bridge, katedrę Southwark, Most Millenium, Teatr Szekspirowski, Tate Modern Gallery oraz katedrę Św. Pawła. Po południu poczuliśmy osobliwy klimat dzielnicy Camden Town oraz zrobiliśmy zakupy na Oxford Street. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do hotelu.

Dzień 2

Dzień zaczęliśmy od wizyty pod Buckingham Palace i spaceru po St. James’s Park. Następnie podziwialiśmy widoki na Westminster Abbey, Wieżę Zegarową ze słynnym Big Ben’em, Trafalgar oraz Leicester Square. W National Gallery obcowaliśmy ze sztuką najwybitniejszych artystów, a intensywny dzień uwieńczyliśmy spacerem po chińskiej dzielnicy Soho.

Dzień 3

Wtorek był dniem muzealnym, co wcale nie oznaczało nudy. Eksponaty przyrodnicze w Muzeum Historii Naturalnej, ponadczasowe wystawy z różnych zakątków świata w British Museum oraz wyjątkowe spotkanie z najsłynniejszymi tego świata w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud to kolejny dzień naszego odkrywania sekretów Londynu.

Dzień 4

Środa była ostatnim dniem zwiedzania Londynu. Dzień zaczęliśmy od spaceru po Tower Bridge i poznania tajemnic Tower of London. Następnie był rejs statkiem po Tamizie i rzut okiem na panoramę Londynu, którą podziwialiśmy z wysokości 135 metrów słynnego London Eye.
Zanim wsiedliśmy do autokaru w drogę powrotną do Polski, przespacerowaliśmy się ulicami dzielnicy londyńskiej Greenwich, słynącej ze Królewskiego Obserwatorium Meteorogicznego z południkiem zero.

Tym samym londyńska przygoda dobiegła końca. Zapamiętamy z niej mnóstwo wspaniałych widoków, przyprawiające o ból głowy korytarze metra oraz bardzo dobrą atmosferę w trakcie całego wyjazdu. Ogromne podziękowania kierujemy do pilota wycieczki Pana Seweryna, który pokazał naszym uczniom Londyn od zupełnie innej strony.