Wycieczka do Drezna

W piątek 1 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Drezna, miasta zwanego „Florencją nad Łabą”. Nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania kompleksu pałacowego Zwinger. W pałacu Zwinger zwiedziliśmy Galerię Malarstwa Starych Mistrzów, gdzie mogliśmy podziwiać wiele bezcennych obrazów np. Madonnę Sykstyńską Rafaela Santi. Następnie udaliśmy się do Muzeum Porcelany, w którym zebrano bogatą kolekcję eksponatów porcelany miśnieńskiej, chińskiej, oraz japońskiej. Ostatnim muzeum w Dreźnie, które zwiedziliśmy był Skarbiec Elektorski. Późnym popołudniem udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy Dresdner Striezelmarkt. Na jarmarku mieliśmy okazję spróbować tradycyjnych niemieckich smakołyków, podziwiać liczne stoiska z ozdobami bożonarodzeniowymi oraz sprawdzić nasze umiejętności językowe. Głównym organizatorem wyjazdu była mgr Anna Kaczmarek- nauczycielka języka niemieckiego. Opiekunami młodzieży były: dr Aneta Kołodziejczyk- Trawińska, mgr Agata Krawczyk- Paulus oraz mgr Magdalena Przybył. Kolejny wyjazd do Drezna w przyszłym roku!