Warsztaty filmowe

Uczniowie grupy międzyoddziałowej klas I B i G wzięli dziś udział w warsztatach filmowych przeprowadzonych przez panią Karolinę Czepkiewicz -producentkę wydarzeń, animatorkę kultury, specjalistkę ds. promocji. Pani Karolina to absolwentka filologii polskiej WP-A UAM oraz Studium Animatorów Kultury w Kaliszu. Obecnie pracuje w Muzeum Kinematografii w Łodzi. Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z rodzajami animacji filmowej a następnie obejrzeli dwa filmy: „Duszyczkę” Barbary Rupik oraz „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego. Wspólnie z prowadzącą dokonali ich analizy i podjęli próby interpretacji. Dla uczniów była to doskonała okazja do rozszerzenia wiedzy i pogłębienia refleksji nt. omówionego podczas lekcji języka polskiego motywu vanitas. Ponadto była to lekcja nieszablonowego myślenia, kolejna próba wyjścia poza schematy. Serdecznie dziękujemy pani Karolinie za piękną filmową podróż. Spotkanie zorganizowała mgr Paulina Wielanek-Wojtowska.