Turbolandeskunde Szwajcaria

W piątek 19 kwietnia drużyna z naszej szkoły w składzie: Grzegorz Hoffmann kl.2f, Kordian Mikołajczak kl. 3b oraz Tomasz Żurek kl.3b godnie zaprezentowali naszą szkołę w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego Turbolandeskunde Szwajcaria. Uczniów do konkursu przygotowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Przedmiotem tegorocznych zmagań była Szwajcaria. Była to już 9. edycja tego konkursu, który nieprzerwanie odbywa się w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Libelta w Poznaniu. W tegorocznej rywalizacji konkursowej wzięło udział 18 zespołów. Nasza drużyna zajęła 7. miejsce. Konkurs zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Poznań we współpracy z Goethe- Institut z Warszawy.