Jakub Banasiak mistrzem ortografii

Dzisiaj w naszej szkole odbył się finał konkursu ortograficznego o zasięgu powiatowym „O pióro Starosty Ostrowskiego”. Zwycięzcą, a zarazem Mistrzem Ortografii, został Jakub Banasiak, uczeń II Liceum. Jakub od ubiegłego roku, kiedy to również zdobył ten tytuł, jest bezkonkurencyjny. Swoją wygraną zagwarantował „ostrowskiemu Reymontowi” organizację przyszłorocznej, XX edycji tego konkursu.
Warto zaznaczyć, że w konkursie wzięło udział dziewięć szkół ponadpodstawowych z Powiatu Ostrowskiego reprezentowanych przez 17 uczniów. Nagrodę główną ufundował i wręczył osobiście obecny podczas uroczystości Starosta Ostrowski, Paweł Rajski.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego konkursu, w tym fundatorom nagród oraz młodzieży II Liceum, która dla finalistów zaprezentowała spektakl biograficzny poświęcony Wisławie Szymborskiej.