Spotkanie w Wilnie w ramach projektu „RozeGrajmy to RAZEM” -podsumowanie

Spotkanie w Wilnie zakończone
Ostatnie dni spotkania z młodzieżą pochodzenia polskiego z Vilniaus Salininkų Gimnazium to przede wszystkim praca nad questem poświęconym wileńskim śladom Adama Mickiewicza. Uczniowie „Reymonta” wraz z rówieśnikami z Wilna stworzyli rymowaną nieoznakowaną ścieżkę turystyczną, która po opracowaniu graficznym i wydrukowaniu będzie udostępniana turystom w Wilnie a także w formie elektronicznej szkołom polskim na terenie Litwy. Grupa zwiedziła dodatkowo cmentarz na Rossie oraz kościół św. Piotra i Pawła a także wzięła udział w zajęciach warsztatowych w Muzeum Adama Mickiewicza. Ciekawą atrakcją był udział w monodramie „Szekspir forever!” w wykonaniu Andrzeja Seweryna, który wystawiony został w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Wyjazd zakończył się 8 grudnia podsumowaniem spotkania i powrotem do Polski.
Projekt „RozeGRAJMY to RAZEM” odbył się w ramach zadania Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych zarejestrowanych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim w innych państwach, ze szkołami w Polsce – „Rodzina polonijna”, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Realizatorem zadania było Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.