Lekcja w mieście

Ostatnia tegoroczna lekcja języka niemieckiego w grupie językowej klasy 1c i 1g odbyła się w szkole oraz w centrum miasta. Szukaliśmy śladów kultury niemieckiej w naszym otoczeniu. Lekcja rozpoczęła się od analizy protokolarza Rady Pedagogicznej Städtische Höhere Mädchenschule (dawna nazwa naszego liceum podczas zaboru pruskiego) z 1908r. Następnie udaliśmy się do Drogerii Rossman, w której poznawaliśmy niemieckie nazwy kosmetyków. Kolejnym przystankiem był ratusz miejski zaprojektowany przez znanego niemieckiego architekta. Przedostatnim punktem wycieczki był zakup biletu autobusowego. Na zakończenie zajęć odbyła się degustacja niemieckich słodyczy ze sklepu z oryginalnymi produktami z Niemiec. Zajęcia prowadziła mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego.