Kangur matematyczny

Dnia 21.03.24 r. w naszej szkole zgodnie z tradycją odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów świadczą o dużym zainteresowaniu. Dzień konkursu stał się w naszej szkole prawdziwym świętem matematyki. Naszym celem, ideą jest rozwijanie kompetencji myślowych, zachęcanie uczniów do rozwiązywania zadań, a najważniejsze to świetna zabawa. Matematyka potrafi być fajna, trzeba się tylko z nią zaprzyjaźnić. Matematyka nadaje sens, daje poczucie bezpieczeństwa, rozwija mózg. Do konkursu przystąpiło 21 uczniów, w sumie 18 uczniów w kategorii Junior, 3 w kategorii Student. Tradycyjnie uczeń miał do rozwiązania test jednokrotnego wyboru. Na rozwiązanie testu przeznaczone było 75 min. Do rozwiązania było 30 zadań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów. Uczestników do konkursu zachęcili i przygotowali mgr Katarzyna Ciupka oraz mgr Janusz Szustkiewicz. W ciągu 5 tygodni wyniki powinny być już znane. Życzymy Wam drodzy uczniowie udanej przygody matematycznej i samych sukcesów!