Finał Wojewódzki XLIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

Z radością informujemy iż uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w Finale Wojewódzkim i będą reprezentować Wielkopolskę na Finale Centralnym XLIX Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, który odbędzie się w Gdańsku.
Konkurencje turniejowe obejmowały test krajoznawczo -turystyczny z zakresu Polski, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego, test topograficzny oraz umiejętności praktyczne związane z INO. Młodzież uczestniczyła w spacerze krajoznawczym po Kaliszu „Życie to przygoda” -spacer po miejscach związanych z podróżnikiem Stefanem Szolcem Rogozińskim oraz rozwiązywała turystyczny Questing. Uczestnikom: Magdalenie Banasiak z klasy 3b, Klaudii Klawińskiej z klasy 2b oraz Miłoszowi Menclowi z klasy 2c gratulujemy i życzymy sukcesów w Finale Ogólnopolskim. Opiekunem młodzieży była Danuta Nowak.