Finał Konkursu Ortograficznego

W środowe przedpołudnie (07.02) odbył się finał XX Konkursu Ortograficznego „O Pióro Starosty Ostrowskiego”. Wzięło w nim udział siedem szkół z Powiatu Ostrowskiego. Spośród 14 uczestników wyłoniliśmy laureata tegorocznej edycji – została nim Maria Gorzelak – I LO i to ona otrzymała nagrodę główną, tj. pióro Starosty Ostrowskiego, pana Pawła Rajskiego, drugie miejsce zajęła Talitha Kubiak – II LO, trzecie – Klaudia Zaradna – III LO. Wszystkim uczniom, oprócz piór dyrektorów poszczególnych szkół, Rada Rodziców II LO ufundowała nagrody książkowe.
Uczniowie napisali dyktando o tematyce kryminalnej, osadzone w realiach Ostrowa Wielkopolskiego.
Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu uświetnił minikoncert. Poezję śpiewaną zaprezentowały uczennice II LO: Ewa Obsadna (wokal, saksofon) oraz Małgorzata Szczęsna (wokal). Uroczystość poprowadziły Antonina Biczysko oraz Milena Ratczak, fotografia – Jakub Szyszka. Nad przebiegiem uroczystości czuwali poloniści II LO.