Festiwal Smaku w Reymoncie

W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2023 r. Samorząd Uczniowski przygotował 6. Festiwal Smaku – kuchnie świata. Klasy zaprezentowały kuchnie europejskie, a także indyjską, turecką, egipską i meksykańską. Oceniane były nie tylko kulinaria, sposób ich podania, flaga danego kraju, ale także strój i jego prezentacja.
Jury w składzie – p. Agnieszka Łukomska, p. Kamila Bodył oraz p. Tomasz Stankiewicz, by wyłonić zwycięzcę głównej nagrody, nie miało łatwego zadania, ponieważ poziom imprezy był bardzo wysoki i wyrównany. Festiwal Smaku poprowadził Tomek Żurek, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego oraz Maja Patryniak z klasy 2b.
Po występach osób prezentujących swe kraje oraz ocenie kuchni wszyscy przeszli do degustacji smacznych potraw. Całość zmagań o I miejsce wygrała klasa 4 a, drugie miejsce zajęła klasa 3 a, trzecie miejsce klasa 4 d, a czwarte klasa 1 a. Zwycięska klasa wybierze się w nagrodę na kręgle. Opiekę nad całością sprawowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego p. Donata Konieczna i p. Iwona Laskowska.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej imprezy serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Do spotkania za rok….
Pozostałe miejsca:

5 miejsce – 1 c, 1 e oraz 3 d