Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów

Vivat Akademia, Vivant Professores!
Za nami oficjalna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i ślubowanie klas I. Dzisiejsze świętowanie stało się pretekstem, by przypomnieć działania Komisji Edukacji Narodowej w 250. rocznicę utworzenia tego organu oraz powspominać historię II Liceum.
W części oficjalnej, w czasie której odbyło się ślubowanie klas I, głos zabrał dyrektor II Liceum, Marek Śmiłowicz oraz wyjątkowy gość, Starosta Ostrowski, Paweł Rajski. Obaj panowie złożyli życzenia pracownikom szkoły oraz młodzieży rozpoczynającej naukę. Podziękowania skierowano również w stronę osób wspierających szkołę, tj. Organu Prowadzącego, którego reprezentantem był, Starosta Ostrowski, Paweł Rajski oraz panów Rafała Sikory, Macieja Świątka i Marcina Żurka.
Uroczystość przygotowaną przez panie Anetę Kołodziejczyk-Trawińską i Beatę Motyl uświetnił występ szkolnego chóru, który na cześć pracowników szkoły wykonał „Gaudeamus igitur”.