3 edycja All About the USA

14 kwietnia w auli II LO im. Władysława Reymonta odbyło się zakończenie międzyszkolnego konkursu z wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej.

Przed oficjalną ceremonią wręczenia nagród odbył się ostatni etap dla klas 7-8, czyli Spelling Bee. Popularny w Stanach konkurs literowania zgromadził wielu uczestników i oprócz uczniów walczących w konkursie od stycznia pojawili się również kolejni, którzy chcieli spróbować swoich sił w zabawie.

Po trzech rundach, podczas których komisja sprawdzała wiedzę uczestników zarówno pisemnie ja i ustnie najlepszym okazał się Bartosz Gąsiorek z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek. Na drugim miejscu uplasowali się ex equo Amelia Kalina i Stefan Sójka z SP5.

Następnie szybko przeliczono punkty i uaktualniono klasyfikację generalną. Kolejnym etapem wydarzenia była ceremonia wręczenia nagród, którą rozpoczął występ utalentowanej uczennicy II LO – Małgorzaty Szczęsnej. Jako pierwsi swoje nagrody zgarnęli zwycięzcy etapów:

American Art: Cherries (ZSSS) – Gabriela Rybka, Julia Staniszewska, Helena Frankiewicz

American Icon/Herro: B.B.O.ss (SP4) – Jakub Olkiewicz, Alan Błoch, Nadia Berezowska

American Story: Mleko (SP5) – Amelia Kalina, Kinga Mazurowska

Następnie Pani Dyrektor Dorota Cieśla (SP5) oraz Pan Dyrektor Marek Śmiłowicz pogratulowali uczestnikom postawy w konkursie oraz organizatorom za przygotowanie ciekawych i wymagających zadań.

Ostatnim etapem było nagrodzenie najlepszych drużyn w kategoriach 4-6 oraz 7-8:
1 miejsce 4-6:
Cherries (ZSSS)

2 miejsce 4-6:
B.B.O.ss (SP4)

3 miejsce 4-6:
5a SP2 – Antonina Nowak, Maria Mądrzak, Karolina Wachowiak

1 miejsce 7-8:
MLEKO (SP5)

2 miejsce 7-8:
the koalas (ZSSS) – Lena Bierła, Sofia Czech-Marzouk

3 miejsce 7-8:
Gołąbki (SP5) – Iga Kałowska, Antonina Urban

W trzeciej edycji konkursu wzięło udział ponad 30 dwu lub trzyosobowych zespołów z miasta i regionu. Uczniowie walczyli w różnych etapach, a każdy z nich dotyczył innej umiejętności. Z roku na rok konkurs zyskuje większą popularność i organizatorzy już zapraszają na edycję w nowym roku szkolnym!

Zwycięzcy zabrali ze sobą pakiet bardzo atrakcyjnych nagród, które były przygotowane przez Powiat Ostrowski, Miasto Ostrów Wlkp. oraz sponsorów, którzy dołożyli swoje cegiełki.

Organizatorami tegorocznej edycji konkursu byli: Tomasz Stańkiewicz (2LO), Michał Bartosik (SP5) oraz Kamila Bodył (2LO)