1 edycja Language Olympics – podsumowanie!

Znamy wyniki pierwszej edycji wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego, który wyłonił najlepszych anglistów 2LO w roku szkolnym 2023/2024. Od początku roku odbywały się etapy sprawdzające różne umiejętności uczestników. Ci walczyli do samego końca w różnych kategoriach zdobywając punkty do klasyfikacji generalnej.

Przypomnijmy zwycięzców etapów:
1) Use of English – Maria Góra (1b)
2) Dyktando – Gabriela Kokot (2g)
3) Słownictwo – Katarzyna Przerwa (4a)
4) Literowanie – Maria Góra (1b)

W Igrzyskach Językowych wzięło udział 42 uczniów z 10 klas, ostateczna klasyfikacja generalna na czołowych miejscach wygląda następująco:
1) Maria Góra – 110 punktów (na 120 do zdobycia)
2) Katarzyna Przerwa – 80
3) Mateusz Kłakulak (3b) – 76
4) Gabriela Kokot – 62
5) Inka Nowakowska (2g) – 61
6) Marianna Kryjom (1b) – 54
7) Ewa Rubas (2g) – 52
8) Dawid Pawlak (3b) – 50
Jagoda Puchalska (4a) – 50
Lena Leszkiewicz (2g) – 50
9) Igor Zielazny (2d) – 37
10) Sandra Szczepańska (2b) – 30

W ten sposób wyłoniliśmy również zwycięzców poszczególnych klas: Maria Góra zdominowała klasy 1, Gabriela Kokot wygrała w klasach drugich, Mateusz Kłakulak wygrał w klasach 3, a Katarzyna Przerwa zdobyła najwięcej punktów spośród uczniów klas 4.

Wszyscy uczniowie punktowali również w klasyfikacji drużynowej, w ten sposób wyłoniliśmy najlepszą językową klasę. Zdecydowanym zwycięzcą okazała się 2g, która oprócz dyplomu w nagrodę zagwarantowała sobie rekreacyjne wyjście.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział, gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy za rok na kolejne Igrzyska Językowe! Projekt organizowali nauczyciele języka angielskiego 2LO.