Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wymiana polsko-gruzińska

Wymiana polsko-gruzińska

"RezeGRAJMY to RAZEM" to tytuł projektu, który nasza szkoła realizuje w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 we współpracy ze Związkiem Kulturalno - Oświatowym Polaków w Gruzji "Polonia".

Pierwsza część działań odbyła się w Warszawie w dn. 5 - 11 listopada 2017 r.. Po 13 młodych ludzi z naszej szkoły i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się, aby poznać sylwetkę Józefa Piłsudskiego - jednego z ustanowionych przez Sejm RP patronów roku 2017 - a szczególnie miejsca z nim związane. Uczestnicy projektu zobaczyli m.in. Belweder, stadion Legii, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, "Dom bez kantów" oraz wiele pomników i tablic poświęconych Marszałkowi i jego działalności.

Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Piłsudskiego w Warszawie. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, z których skorzystają osoby zainteresowane osobą Józefa Piłsudskiego.

Podsumowaniem polskiej części projektu był udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu "Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce". Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.

Data dodania: 2017-10-18 09:18:03
Ilość wyświetleń: 1469

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook