Po spotkaniu w Warszawie...

"RezeGRAJMY to RAZEM" to tytuł projektu, który nasza szkoła realizuje w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 we współpracy ze Związkiem Kulturalno - Oświatowym Polaków w Gruzji "Polonia".

Pierwsza część działań odbyła się w Warszawie w dn. 5 - 11 listopada 2017 r.. Po 13 młodych ludzi z naszej szkoły i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się, aby poznać sylwetkę Józefa Piłsudskiego - jednego z ustanowionych przez Sejm RP patronów roku 2017 - a szczególnie miejsca z nim związane. Uczestnicy projektu zobaczyli m.in. Belweder, stadion Legii, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, "Dom bez kantów" oraz wiele pomników i tablic poświęconych Marszałkowi i jego działalności.

Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Piłsudskiego w Warszawie. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, z których skorzystają osoby zainteresowane osobą Józefa Piłsudskiego.

Podsumowaniem polskiej części projektu był udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu "Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce". Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.