Spotkanie u Starosty Ostrowskiego

10 września 2012 r. z Pawłem Rajskim – Starostą Ostrowskim spotkał się Komitet Założycielski Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim. W spotkaniu udział wzięli: Jarosław Biernaczyk, Iwona Dembczyńska, Donata Konieczna, Beata Nowicka, Marek Śmiłowicz i Jerzy Wójcicki.

Wspólnie z absolwentami i ich rodzicami oraz byłymi i aktualnymi nauczycielami założyliśmy 6 lipca br. Stowarzyszenie, które za główny, statutowy cel działania przyjęło wspieranie działań ostrowskiego Reymonta w trzech podstawowych sferach: dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Mamy już wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, czekamy na REGON i NIP. Po uzyskaniu pełnej zdolności do czynności prawnych zamierzamy zrealizować nasze pierwsze plany, w tym m. in. projekt: Reymont – reaktywacja- 20 lat później” – poinformowała Donata Konieczna – Prezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie ma zamiar być jednym z filarów wspierających wszechstronny rozwój II LO. Chcemy utrzymać dobrą markę naszej szkoły. Mamy nadzieję do tych działań pozyskać tak nauczycieli, jak i uczniów oraz ich rodziców, ale także naszych absolwentów i sympatyków szkoły. Efektywna współpraca wielu ludzi dobrej woli powinna zaowocować kolejnymi sukcesami ostrowskiego Reymonta”- powiedział Jerzy Wójcicki.

Budowa i otwarcie kolejnego „Orlika” wspólnie przez Miasto Ostrów Wielkopolski i Powiat Ostrowski to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Nareszcie młodzież z Reymonta będzie mogła korzystać oficjalnie z tego kompleksu, należącego do Szkoły Podstawowej nr 1. Ten przykład dobrej praktyki to dobry prognostyk do dalszego rozwoju kultury fizycznej wśród kolejnych roczników młodych ostrowianek i ostrowian”- dodał Marek Śmiłowicz.

Organizacje pozarządowe są solą społeczeństwa obywatelskiego. To bardzo dobrze, że na mapie naszego powiatu pojawiło się kolejne. Wspieranie działalności szkół przez lokalne stowarzyszenia to bardzo dobry przykład samoorganizowania się. Wy jesteście tego żywym przykładem. Deklaruję pełne wsparcie tak ze swojej strony, jak i władz Powiatu Ostrowskiego”- podsumował spotkanie Starosta Ostrowski – Paweł Rajski, dziękując za przyjęcie zaproszenia do rozmowy.