Tydzień szwajcarski

W dniach 26.02-29.02. sekcja języka niemieckiego zorganizowała zajęcia lekcyjne przybliżające Szwajcarię. Przedsięwzięcie koordynowała mgr Anna Kaczmarek. Uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje dotyczące historii, kultury, kuchni, gór Alp oraz wybitnych Szwajcarów i Szwajcarek. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wymiana informacji, z czego jest znana Szwajcaria na świecie. Teraz wszyscy nasi uczniowie wiedzą, że Szwajcarię rozsławiają góry Alpy, zegarki Rolex, smaczne sery żółte i pleśniowe, wyroby cukiernicze firm Milka oraz Lindt, przyprawy do zup Maggi, hotele Ritz, system bankowy, najdłuższy tunel górski na świecie, firma Nestle, scyzoryki, wybitni Szwajcarzy i Szwajcarki jak: Wilhelm Tell, Johanna Spyri, Julius Maggi, Henri Nestle, Paul Klee, Rodolphe Lindt, Cesar Ritz, Roger Federer oraz Gwardia Szwajcarska w Watykanie. Na zakończenie wszystkich zajęć odbyła się degustacja cukierków Kuhbonbon/krówek. Kolejne spotkanie z kulturą krajów niemieckojęzycznych w przyszłym roku szkolnym.