Francuskie inspiracje

Język francuski inspiruje do działania!

W ostatnim czasie wiele się działo, a nasi uczniowie nie próżnowali.

Uczennica klasy 2a Sonia Cegiełka wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie wiedzy o Francji i Frankofonii 2023 organizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Konkurs przeprowadzany był w języku francuskim, tym bardziej gratulujemy odwagi i determinacji!

Uczniowie Elżbieta Bothur, Kamila Pauś z klasy 1d, Inka Nowakowska z klasy 1g oraz Wiktor Ligęski z klasy 2a, reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Plastycznym: „MAŁY KSIĄŻĘ W MOJEJ WYOBRAŹNI” zorganizowanym w ramach FESIWALU FRANKOFONII przez LO im. Bolesława Krzywoustego nr VIII we Wrocławiu oraz Alliance Française we Wrocławiu. Gratulujemy talentu i klimatycznych prac!

Z niecierpliwością czekamy na finał  XV Ogólnopolskiego Festiwalu Francuskiej Piosenki, Poezji i Teatru „PROF-EUROPE 2023. Już 3 czerwca w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, uczennica klasy 1g, Ewa Rubas będzie reprezentować nasze liceum w kategorii POEZJA.

Na zajęciach też nie próżnujemy! Uczniowie klasy 1b – profil językowy, tworzyli oryginalne drzewa genealogiczne swoich lub wyimaginowanych rodzin. Efekt kapitalny! Uczniowie dobrze się bawili, zresztą sami zobaczcie