II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim
E-mail: reymontsekretariat@poczta.onet.pl | Telefon: +48 62 738 55 28

Wymiana polsko-gruzińska

Wymiana polsko-gruzińska

„RezeGRAJMY to RAZEM” to tytuł projektu, który nasza szkoła realizuje w bieżącym roku szkolnym 2017/2018 we współpracy ze Związkiem Kulturalno – Oświatowym Polaków w Gruzji „Polonia”.

Pierwsza część działań odbyła się w Warszawie w dn. 5 – 11 listopada 2017 r.. Po 13 młodych ludzi z naszej szkoły i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się, aby poznać sylwetkę Józefa Piłsudskiego – jednego z ustanowionych przez Sejm RP patronów roku 2017 – a szczególnie miejsca z nim związane. Uczestnicy projektu zobaczyli m.in. Belweder, stadion Legii, Plac Piłsudskiego, Pałac Prezydencki, Muzeum Wojska Polskiego, „Dom bez kantów” oraz wiele pomników i tablic poświęconych Marszałkowi i jego działalności.

Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu – nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Piłsudskiego w Warszawie. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, z których skorzystają osoby zainteresowane osobą Józefa Piłsudskiego.

Podsumowaniem polskiej części projektu był udział w centralnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Projekt jest realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce„. Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.

Questujemy po Warszawie

Już niedługo długi majowy weekend. Może ktoś wybiera się wtedy do stolicy?
czytaj więcej

Pobyt w Gruzji 2018

W dniach 31.05 – 8.06.2018 r. młodzież II LO brała udział w wymianie polsko – gruzińskiej goszcząc w Tbilisi. Celem wyjazdu było przygotowanie questu na temat „Śladami Polaków w Tbilisi”.
czytaj więcej
Skip to content