Dnia 21 maja b.r. klasa I D wzięła udział w XIII Międzynarodowej Konferencji Biblijnej która odbyła się w budynku ostrowskiej synagogi. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele naszej szkoły: pani dyrektor, dr Aneta Kołodziejczyk-Trawińska oraz Jarosław Biernaczyk. Uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Wrocławski mogli wysłuchać m.in. pięknego występu chóru II LO oraz SP 1 pod dyrekcją pani Marzeny Machały, podziwiać spektakl teatralny pt. „Sen Jonasza” wystawiony przez studentów UWr., a także wysłuchać wykładu inauguracyjnego dr Sławomira Torbusa. Zgromadzeni powitani zostali przez biskupa kaliskiego, dr Damiana Bryla, vice prezydenta Ostrowa Sebastiana Górskiego oraz dyrektora Ośrodka Badań UWr dr. Krzysztofa Mortę.



