Znawczyni prawa pracy

Trzecie miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zajęła Wiktoria Kałużny z kl. II c, kwalifikując się tym samym do etapu centralnego konkursu. Test pisemny odbył się w Poznaniu w czwartek 1 marca 2018r. i uczestniczyło w nim 40 uczniów z całego województwa, w tym dwie reprezentantki naszej szkoły: Wiktoria Kałużny i Marcelina Nowicka.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w programie edukacyjnym „Kultura bezpieczeństwa”, w naszej szkole realizowanym w ramach zajęć edukacji prawniczej. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.