Znawcy DACHL- Länder

Sara Stenmans z klasy 2b oraz Bartłomiej Nowak z klasy 1c zostali tegorocznymi zwycięzcami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego. Konkurs odbył się już po raz piąty. Pomysłodawczynią konkursu jest mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. W teście konkursowym wzięło udział 23 uczestników z klas 1a, 1c, 2a, 2b, 3a, 3c. Sara Stenmans w kategorii Student uzyskała 96% punktów, natomiast Bartłomiej Nowak uzyskał 100% punktów! W kategorii Student pozostałe miejsca zajęli: Marcin Bzik kl. 2b – miejsce drugie oraz miejsce trzecie ex aequo: Emilia Wewior i Roksana Wilak także z klasy 2b. W kategorii Junior miejsce drugie wywalczyła Kamila Maryniak z klasy 1a. Uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z różnych dziedzin: kultura, media, historia, kuchnia, geografia, polityka, muzyka. Kolejna edycja lubianego konkursu za rok. Gratulacje dla laureatów!