Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Zima 2014

W dniach 12-19 stycznia br. grupa 14 uczniów oraz 2 nauczycieli naszego Liceum przebywała w Portugalii. Pobyt ten związany był ze współpracą jaką II LO nawiązało ze szkołą Agrupamento de Escolas w mieście Fundão w prowincji Beira. Wizyta ostrowian w Portugalii obfitowała w wiele ciekawych zdarzeń. Po powitaniu przez dyrekcję zaprzyjaźnionej szkoły oraz władze miejskie grupa miała okazję zwiedzić miasto Fundão i jego atrakcje (Stare Miasto, Muzeum Archeologiczne oraz nowoczesny budynek Biblioteki Miejskiej).

 

Pobyt w Portugalii obfitował także w wycieczki krajoznawcze. Młodzież wybrała się w góry Serra da Gardunha, odwiedziła dolinę rzek Coa i Douro, gdzie podziwiała piękno krajobrazu, zwiedziła także muzeum prehistorycznych malowideł naskalnych, a także pracownię artystki malarki i rzeźbiarki Marii Lino, która poprowadziła dla młodzieży polskiej i portugalskiej zajęcia z rysunku. Odwiedzono też kamienne miasteczka i wioski Alperdinha, Barroca oraz Janeiro de Cima a także zamek Castelo Novo. Pobyt w Portugalii obfitował także w wydarzenia kulturalne.

 

Młodzież polska i portugalska wzięła udział w koncertach, wystawach, pokazie filmu oraz spotkaniu z polskimi studentami studiującymi w ramach Programu Erasmus na Uniwersytecie Covilhã. Uczestnicy wyjazdu podkreślają wyjątkową przyjazność i gościnność Portugalczyków.

 

Warto wspomnieć, iż nawiązanie współpracy II LO z szkołą Agrupamento de Escolas w mieście Fundão i zorganizowanie wyjazdu do Portugalii możliwe było dzięki pomocy zaprzyjaźnionego z Ostrowem hamburskiego adwokata Ingo Beckera oraz portugalskiego Stowarzyszenia Luzlinar. Organizatorem wyjazdu po stronie polskiej był Jarosław Biernaczyk, którego wspierała Krystyna Woronin. Jeszcze w tym roku szkolnym przewidywana jest rewizyta młodzieży portugalskiej z miasta Fundão w Ostrowie Wielkopolskim.

Data dodania: 2017-10-01 22:01:09
Data edycji: 2017-10-01 22:01:27
Ilość wyświetleń: 411

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook