Zajęcia językowe na UAM

Dnia 24 października 2018r. grupa językowa klasy 3b wzięła udział w zajęciach językowych na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Pedagogiczno-Artystyczny w  Kaliszu. Warsztaty te odbyły się w ramach patronatu Filologii Angielskiej, którym objęte są klasy językowe ostrowskiego Reymonta. Tym razem uczniowie zmierzyli się z tematyką redagowania form pisemnych tzw. „academic writing”- a dokładniej „jak napisać paragraf w języku angielskim”. Po teoretycznej części wprowadzającej , uczniowie mieli okazję poprawiać przykładowe błędy popełnione przez  studentów w rozprawkach oraz wykazać się kreatywnością przy tworzeniu własnych form pisemnych. Wskazówki udzielone uczniom oraz ćwiczenia praktyczne wykonane przez nich z pewnością przydają się podczas egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Warsztaty te zostały poprowadzone przez mgr Katarzynę Podsadną- Pietrzak. Koordynatorem projektu jest mgr Kamila Bodył.

Data dodania: 2018-10-31 15:54:07
Data edycji: 2018-10-31 19:58:12