Z wizytą na UAM Poznań.

W piątek 26 października nasi uczniowie z klas 1 i 2 ( 1b, 1c, 2b, 2c) byli z wizytą w Instytucie Filologii germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Inicjatorami współpracy z Instytutem są mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego i wiedzy o kulturze oraz mgr Jarosław Biernaczyk nauczyciel historii, wiedzy o społeczeństwie oraz podstaw przedsiębiorczości. Uczniów na uczelni powitał osobiście pan prof. zw. dr hab. Roman Dziergwa oraz pani dyrektor ds. pedagogicznych dr hab. Justyna Krauze- Pierz. Uczniowie podczas wizyty dowiedzieli się, jak można zostać studentem filologii germańskiej i z jakich stypendiów studenckich skorzystać. Poznali również zasady pisania pracy licencjackiej oraz wzięli udział w kwizie na temat Niemiec. Swoje dokonania naukowe przestawili młodzieży prof. UAM dr hab. Maciej Walkowiak, prof. UAM dr hab. Andrzej Denka oraz dr hab. Marek Rajch. W drugiej części spotkania młodzież zwiedziła salę do tłumaczeń symultanicznych oraz bibliotekę, gdzie przeszła krótkie szkole. Dzień na uniwersytecie zakończył się wzięciem udziału w Dniu Kandydata.

Data dodania: 2018-10-28 23:43:42
Data edycji: 2018-10-28 23:47:23