Wymiana polsko - gruzińska

W dniach 5 - 11 listopada 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły spotka się w Warszawie z młodzieżą z Tbilisi uczestniczącą w zajęciach języka polskiego organizowanych przez Związek Kulturalno - Oświatowy  Polaków w Gruzji „Polonia”.

Projekt pod nazwą „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce” organizowany jest dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zaplanowane przez nas przedsięwzięcie edukacyjne będzie realizowane poprzez stworzenie gry miejskiej - questu przez młodzież z Polski i Gruzji. Projekt ma na celu przybliżenie sylwetki Józefa Piłsudskiego oraz miejsc związanych z jego życiem i działalnością. Druga część wymiany odbędzie się w czerwcu w Tbilisi. Koordynatorami projektu są nauczyciele historii i WOS: Karol Marszał i Donata Konieczna.