Wymiana młodzieżowa Polska-Rumunia

W dniach 2.06 – 9.06. 2019 realizowany był projekt międzynarodowej wymiany międzyszkolnej „Kultura, sztuka i tradycje: Rumunia-Polska 2018-2019”. Brały w nim udział: II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wlkp. oraz Liceum im. Traiana Lalescu z Branesti w Rumunii. W projekcie brało udział 2 nauczycieli rumuńskich i 8 uczniów rumuńskich oraz 2 nauczycieli polskich i 8 uczniów polskich. W ramach realizowanego projektu uczniowie polscy i rumuńscy wzięli udział w zajęciach dydaktycznych oraz programie artystycznym na terenie II LO w Ostrowie Wlkp. Uczestnicy projektu zwiedzili zabytki Ostrowa, Wrocławia oraz Poznania. Na terenie Ostrowa odwiedzono także Muzeum Miasta oraz galerie artystyczne (Galeria Sztuki Współczesnej oraz Galeria prof. Tadeusza Gaworzewskiego). Ponadto odwiedzono zabytkowe obiekty na terenie Powiatu Ostrowskiego oraz powiatów ościennych, w takich miejscowościach jak: Raszków, Dobrzyca, Gołuchów i Antonin. Inicjatorem zorganizowania wymiany był po stronie polskiej nauczyciel historii Jarosław Biernaczyk, którego wspierała nauczycielka języka angielskiego Krystyna Woronin. Projekt który wsparło Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wlkp kontynuowany będzie w roku szkolnym 2019/2020 na terenie Rumunii.

Data dodania: 2019-06-17 23:47:05
Data edycji: 2019-06-17 23:57:25