Wycieczka do Berlina i Poczdamu

W piątek 30 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Berlina i Poczdamu. Organizatorką wyjazdu była mgr Anna Kaczmarek- nauczycielka języka niemieckiego. Zwiedzanie Berlina rozpoczęło się od Alexanderplatz i ulicy Unter den Linden. Następnie młodzież zwiedziła katedrę ewangelicką, operę, Grób Nieznanego Żołnierza, dzielnicę francuską, Pomnik Ofiar Holokaustu na Potsdamer Platz, czekoladziarnię Rausch Schokoladenhaus, budynek parlamentu oraz Bramę Brandenburską. Po południu grupa pojechała do Poczdamu, gdzie podczas spaceru po ogrodach pałacu Sans Souci miała okazję poznać historię tego pięknego miejsca. Wieczorem uczestnicy wycieczki udali się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Świąteczna atmosfera jarmarku udzieliła się wszystkim. Opiekę nad młodzieżą podczas wycieczki sprawowali: mgr Jarosław Biernaczyk, mgr Agata Krawczyk – Paulus oraz mgr Marek Śmiłowicz. Kolejny wyjazd na jarmark za rok.

Data dodania: 2018-12-17 00:23:23
Data edycji: 2019-01-14 18:21:42