Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wrócili z Tbilisi

Wrócili z Tbilisi

Po 7 dniach pobytu w Gruzji wróciła do szkoły grupa 13 uczniów i 2 opiekunów, która przebywała tam w ramach projektu pn. "RezeGRAJMY to RAZEM". W dniach 1 - 7 czerwca br. odbyła się bowiem druga część wymiany młodzieży realizowanej przez naszą szkołę we współpracy ze Związkiem Kulturalno - Oświatowym Polaków w Gruzji "Polonia". Po 13 młodych ludzi z naszej szkoły i młodzieży pochodzenia polskiego z Tbilisi spotkało się w stolicy Gruzji, aby szukać osób, miejsc i historii związanych z pobytem Polaków w Gruzji.

Znaleźli informacje m.in. na temat znanych architektów: Aleksandra Szymkiewicza (autora m.in. gmachu Sądu Najwyższego, Konserwatorium, Teatru Rustawelego, Muzeum Jedwabnictwa), Stefana Kryczyńskiego (autora projektu Teatru Mardżaniszwili) i Aleksandra Rogojskiego (autora projektów Banku TBC i Seminarium Teologicznego); malarzy (Henryka Hryniewskiego i Zygmunta Waliszewskiego – ich dzieła znajdują się w Narodowym Muzeum Sztuki oraz w Muzeum Historycznym Miasta Tbilisi); rzeźbiarzy, których dzieła można znaleźć na ulicach Tbilisi (Feliksa Chodorowicza i Stanisława Horno-Popławskiego) oraz symboli polskości w Tbilisi: kościoła polskiego św. Piotra i Pawła i cmentarza na Kuki.

Odwiedzili też Lagodechi, gdzie żył Ludwik Młokosiewicz - zasłużony przyrodnik i założyciel pierwszego w Gruzji parku narodowego.

Przedsięwzięcie było realizowane poprzez stworzenie questu - nieoznakowanej, wierszowanej ścieżki krajoznawczej, prowadzącej śladami Polaków w Tbilisi. Efektem pracy młodzieży będą wydrukowane, a także upowszechniane w formie elektronicznej ulotki questowe, które zostaną wysłane do Tbilisi.

Projekt był realizowany dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach programu "Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce".

Koordynatorem projektu jest Karol Marszał we współpracy z Donatą Konieczną.

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook