Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wiosna 2015

 

Nasze Liceum w dniach 22 – 29 marca po raz kolejny gościło grupę 17 uczniów z Hiszpanii wraz z dwoma opiekunami. W trakcie wymiany zarówno polscy jak i katalońscy uczniowie ćwiczyli znajomość języka angielskiego, uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych, warsztatach tanecznych i sportowych. Mieszkając w domach polskich rodzin, hiszpańska młodzież poznała życie codzienne i kulturę naszego kraju.

Przy okazji wizyty Hiszpanie zwiedzili zarówno naszą okolicę - Ostrów, Przygodzice i  Antonin, jak i Poznań oraz Wrocław.  W Ostrowie uczniowie katalońscy odwiedzili budynek Starostwa Powiatowego, gdzie spotkali się z przewodniczącym Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzejem Leraczykiem i naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Rafałem Lucińskim, spacerowali ulicami miasta, zwiedzili kościół farny i ostrowską synagogę oraz muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W Antoninie, we wnętrzach pałacyku, polscy i hiszpańscy uczniowie wysłuchali koncertu muzyki w wykonaniu rodzeństwa Marii i Marcina Falisów, uczniów II LO. W Poznaniu Hiszpanie zwiedzali Stare Miasto, we Wrocławiu mieli okazję obejrzeć Panoramę Racławicką oraz Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. W piątek w auli naszej szkoły uczniowie wzięli udział w warsztatach tanecznych przygotowanych przez szkołę tańca True School oraz tańczyli zumbę. Wymiana oficjalnie została zakończona w piątek spotkaniem w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach, gdzie hiszpańscy uczniowie i nauczyciele mieli okazję spróbować pysznych polskich dań oraz obejrzeć polskie tańce w wykonaniu zespołu „Kosynierzy” z Jankowa Przygodzkiego. W sobotę i niedzielę uczniowie spędzali czas przede wszystkim z polskimi rodzinami.

Kiedy nadszedł czas pożegnania w niedzielę wieczorem, zarówno polscy jak i katalońscy uczniowie przepełnieni byli smutkiem, że ta wymiana dobiegła końca, jak i  nadzieją, że wkrótce nastąpi kolejne spotkanie, tym razem w Reus.To czwarte polsko-hiszpańskie spotkanie  możliwe było dzięki wsparciu rodziców uczniów II LO oraz  dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego ze szkół partnerskich z Reus i z "Reymonta" Aleksandry Chlasty – Górnej i Katarzyny Kornaszewskiej – Kłakulak. Organizację działań wsparli także nauczyciele: Sylwia Szyszka, Agnieszka Gurbisz, Katarzyna Skoczyńska, Justyna Kociemba – Żulicka i Jarosław Biernaczyk. 

Data dodania: 2017-10-01 21:59:51
Data edycji: 2020-02-28 00:20:13
Ilość wyświetleń: 400

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook