Warsztaty English & Deutsch

Zajęcia językowe English & Deutsch dla młodzieży z klas 1c i 2b poprowadziła w dniu 30 listopada nasza absolwentka Joanna Stodolska, obecnie studentka V roku lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas warsztatów młodzież dokonała porównania języka angielskiego z językiem niemieckim w różnych aspektach. Przeanalizowano wymowę, gramatykę i leksykę. Młodzież podkreślała w dyskusji z gościem, że chętnie uczy się obu języków, gdyż będą one im potrzebne w przyszłej karierze zawodowej. W dalszej części zajęć uczestnicy dowiedzieli się, że na bazie angielskiego i niemieckiego można szybko opanować kolejne języki np. duński oraz niderlandzki. Gość przybył do naszej szkoły na zaproszenie mgr Anny Kaczmarek nauczycielki języka niemieckiego, organizatorki cyklu warsztatów językowych.