Walentynkowo na niemieckim

W piątek 14 lutego ogłoszone zostały wyniki konkursu na projekt kartki walentynkowej w języku niemieckim.  Była to już 5. edycja  bardzo lubianego przez naszych uczniów konkursu. W konkursie wzięli udział uczniowie  z klas: p1b, p1c, p1d, p1e, g1c, 2a, 2b, 2c, 3b, 3c. Uczniowie mieli zaprojektować kartkę na Walentynki oraz umieścić w niej okolicznościowe życzenia w języku niemieckim. Kartka walentynkowa  musiała spełniać 3 kryteria: zawierać graficzny motyw walentynkowy, sentencję/ wiersz o miłości lub przyjaźni oraz być poprawna pod względem językowo- ortograficznym. Na wielu kartkach widniały wiersze dawnych i współczesnych poetów niemieckich, które uczniowie wyszukali na niemieckich forach internetowych. Jury konkursowe wyłoniło najpiękniejsze kartki. Miejsce 1. zajęła Karolina Adamska kl.3b, miejsce 2. Klaudia Brach kl.2b, miejsce 3. Julia Bednarczyk kl.2c.Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Kmiecik kl.2b, Małgorzata Pawlak kl.2b, Zuzanna Stawicka kl.2a, Milena Bąk kl.2a, Agata Stybaniewicz kl. 2c, Szymon Łączny kl.p1d, Jakub Wiertelak kl.p1e, Aleksandra Kołaska kl.g1c. Konkurs koordynowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego i wiedzy o kulturze. Kolejna edycja konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Data dodania: 2020-02-16 21:18:20
Data edycji: 2020-02-16 21:20:19