II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

UWAGA GIMNAZJALIŚCI!!! NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE!!!

PROFIL MATEMATYCZNO-PROGRAMISTYCZNY.

OD 15-19 CZERWCA MOŻESZ DOKONAĆ ZMIANY WYBORU SZKOŁY I KLASY

ZAPROGRAMUJ SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ w II LO!!!

Klasa matematyczno-programistyczna skierowana jest dla osób lubiących nauki ścisłe oraz pracę z komputerem i mających ambicje poznawania nowoczesnych technologii. Świetnie przygotowuje do dalszej nauki na wszystkich kierunkach politechnicznych, wyższych uczelniach ekonomicznych oraz na kierunkach uniwersyteckich związanych z matematyką lub informatyką.
Duże zapotrzebowanie na wykształconą kadrę inżynieryjną, ekonomiczną i informatyczną zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia i godne wynagrodzenie.

Klasa matematyczno-programistyczna przygotowana została z myślą o uczniach chcących czynnie uczestniczyć w komputeryzacji świata oraz doskonalić umiejętność logicznego myślenia. Rozszerzony program z matematyki i informatyki sprawi, że cyfrowy świat pełen algorytmów i problemów matematycznych nie będzie Ci obcy.

Podczas trzyletniego cyklu nauczania:

• nauczysz się programować gry i aplikacje sieciowe,
  • będziesz uczestniczyć w wykładach i warsztatach z matematyki i informatyku na wyższej uczelni,
  • zdobędziesz wiedzę dotyczącą tworzenia i redagowania dokumentów tekstowych,  zaawansowanych obliczeń matematyczno-informatycznych i tworzenia witryn internetowych i grafiki komputerowej,
  • posiądziesz umiejętności praktyczne z zakresu budowy komputera, budowania i funkcjonowania sieci komputerowych oraz pisania programów analizujących problemy matematyczne,
  • poznasz klasyczne  algorytmy, systemy liczbowe i  zasoby internetowe wykorzystywane na lekcjach matematyki i informatyki,
  • nauczysz się tworzenia własnych stron internetowych i wykorzystywania arkusza kalkulacyjnego oraz pracy z programem do obsługi baz danych.