Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

Porozumienie z Uniwersytetem Medycznym

W piątek 7 czerwca II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim podpisało porozumienie z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu dotyczące objęcia patronatem naukowym tej uczelni klas o profilu biologiczno-chemicznym. Porozumienie podpisane zostało przed dyrektora szkoły dr Karola Marszała oraz prorektora do spraw studenckich UM prof. dr hab. Edmunda Grześkowiaka. Wykład inauguracyjny pt. "Dobre i złe strony tlenku azotu" wygłosiła prof. dr hab. Hanna Krauss. Celem patronatu jest umożliwienie uczniom klas patronackich pogłębiania zainteresowań dotyczących nauk biologicznych i medycznych oraz rozpropagowania oferty naukowo-dydaktycznej Uniwersytetu Medycznego w Liceum.

Uniwersytet Medyczny umożliwi uczniom Klas Patronackich korzystanie ze swojej oferty naukowo-dydaktycznej oraz wszechstronny rozwój intelektualny poprzez kontakt z kadrą naukowo-dydaktyczną i studentami. W kolejnych latach szkolnych organizowane będą co miesiąc w II Liceum Ogólnokształcącym wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Medycznego skierowane do uczniów klas biologiczno-chemicznych. Licealiści będą mogli brać także udział w zajęciach (wykładach, seminariach, warsztatach) organizowanych przez Uniwersytet Medyczny. Warto podkreślić, że ostrowskie II Liceum jest siódmą szkołą z Wielkopolski, z którą Uniwersytet Medyczny podpisał porozumienie o patronacie naukowym, jednocześnie jedyną tego rodzaju szkołą poza Poznaniem. Jest to uznanie dla wysokiego poziomu przygotowania uczniów ostrowskiego „Reymonta” do studiowania na kierunkach medycznych.

Myślisz o studiach medycznych na UMP ? - zajrzyj TUTAJ