Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Szkoła dzisiaj

Dziś w II LO uczy się około 260 uczniów w 9 oddziałach klas I, II i III. Dyrektorem szkoły, od 01.08.2017 roku, jest mgr Aleksander Ziobro.

 

W szkole wydawane są dwie gazety uczniowskie: "Bez cenzury" i "Re(y)moncik, który corocznie zdobywa zaszczytne miejsca w ogólnopolskich konkursach gazet szkolnych. Klub Europejski aktywnie uczestniczy w budowaniu świadomości europejskiej. Przedmiotowe koła zainteresowań są m.in. bazą do sukcesów olimpijskich.

 

W latach 1999-2013 nasi uczniowie byli finalistami centralnego etapu następujących konkursów i olimpiad: Literatury i Języka Polskiego, Historycznej, Artystycznej, Wiedzy o Prawach Człowieka, Wiedzy o Unii Europejskiej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego, Ekonomicznej, Przedsiębiorczości, Wiedzy Ekologicznej, Ogólnopolskiego Konkursu "Zostań Negocjatorem" i Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego. Prężnie funkcjonuje wymiana polsko-hiszpańska – od 2010 roku współpracujemy z Institut Baix Camp z Reus w Katalonii.

 

Również sekcje sportowe odnoszą znaczące sukcesy w Wielkopolsce (szczególnie koszykarska i siatkarska). Posiadamy pracownię komputerową i internetowe centrum informacyjne w bibliotece szkolnej - obie pracownie mają nielimitowany dostęp do Internetu. Partnerskie i życzliwe relacje między nauczycielami i uczniami gwarantują rzetelną wiedzę i są szansą na pełny rozwój osobowości uczniów. W latach 2004 - 2008 szkoła przeszła kapitalny remont, wymieniono dach, wszystkie okna oraz odnowiono elewację zewnętrzną

Data dodania: 2017-09-29 12:14:45
Ilość wyświetleń: 2389

Konkursy

Obecnie nie jest prowadzony żaden konkurs, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Ankiety

Obecnie nie jest prowadzona żadna ankieta, zapraszamy wkrótce.
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button
Facebook