Szkoła dzisiaj

Dziś w II LO uczy się około 260 uczniów w 9 oddziałach klas I, II i III. Dyrektorem szkoły, od 01.08.2017 roku, jest mgr Aleksander Ziobro.

W szkole wydawane są dwie gazety uczniowskie: "Bez cenzury" i "Re(y)moncik, który corocznie zdobywa zaszczytne miejsca w ogólnopolskich konkursach gazet szkolnych. Klub Europejski aktywnie uczestniczy w budowaniu świadomości europejskiej. Przedmiotowe koła zainteresowań są m.in. bazą do sukcesów olimpijskich.

W latach 1999-2013 nasi uczniowie byli finalistami centralnego etapu następujących konkursów i olimpiad: Literatury i Języka Polskiego, Historycznej, Artystycznej, Wiedzy o Prawach Człowieka, Wiedzy o Unii Europejskiej, Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego, Ekonomicznej, Przedsiębiorczości, Wiedzy Ekologicznej, Ogólnopolskiego Konkursu "Zostań Negocjatorem" i Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego. Prężnie funkcjonuje wymiana polsko-hiszpańska – od 2010 roku współpracujemy z Institut Baix Camp z Reus w Katalonii.

Również sekcje sportowe odnoszą znaczące sukcesy w Wielkopolsce (szczególnie koszykarska i siatkarska). Posiadamy pracownię komputerową i internetowe centrum informacyjne w bibliotece szkolnej - obie pracownie mają nielimitowany dostęp do Internetu. Partnerskie i życzliwe relacje między nauczycielami i uczniami gwarantują rzetelną wiedzę i są szansą na pełny rozwój osobowości uczniów. W latach 2004 - 2008 szkoła przeszła kapitalny remont, wymieniono dach, wszystkie okna oraz odnowiono elewację zewnętrzną