II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

Światowej sławy ortopeda prof. Jarosław Czubak w II LO

Profesor Jarosław Czubak, wychowanek naszej szkoły, odwiedził II LO w dniu 6 kwietnia 2017r. Prof. dr hab. n. med. Czubak to światowej sławy specjalista w dziedzinie leczenia stawu biodrowego, obecnie kieruje Kliniką Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Otwocku. W roku 2016 miasto Ostrów Wielkopolski przyznało profesorowi tytuł Honorowego Obywatela. Profesor Jarosław Czubak spotkał się z młodzieżą naszej szkoły w auli, gdzie opowiadał o swych latach w murach II LO (m.in. o grze w szkolnym teatrze) oraz o swej pracy lekarza - ortopedy w Polsce, Afryce i w Indiach.

Następnie poprowadził lekcję biologii, podczas której omówił choroby układu kostnego człowieka. Profesor przybył do naszej szkoły na zaproszenie członka Zarządu Stowarzyszenia Jarosława Biernaczyka.