Sukces nauczycielki 2 LO

We wtorkowe przedpołudnie 3. listopada  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim zostały wręczone nagrody Starosty Ostrowskiego dla wyróżniających się w powiecie nauczycieli, pedagogów oraz wychowawców z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród 19 wyróżnionych nauczycieli  jest  nauczycielka naszej szkoły mgr Anna Kaczmarek. Nagrody wyróżnionym nauczycielom wręczył osobiście Pan Starosta Paweł Rajski. Mgr Anna Kaczmarek otrzymała wyróżnienie za zaangażowanie i wkład w rozwój ostrowskiej oświaty. Jej uczniowie od lat zajmują czołowe miejsca w województwie wielkopolskim oraz w kraju w ogólnopolskich konkursach języka niemieckiego: Deutschfreund, Sprachdoktor, Weltsprachen Abitur oraz konkursie wiedzy o Niemczech, Austrii i Szwajcarii. W 2018 roku zainicjowała doskonale rozwijającą się współpracę z Instytutem Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu w zakresie kształcenia uzdolnionej językowo młodzieży. Jest organizatorką wyjazdów zagranicznych młodzieży do Berlina, Poczdamu i Drezna w celu doskonalenia przez uczniów języka niemieckiego, poznania historii i kultury Niemiec, jest również opiekunem praktyk studentów filologii germańskiej oraz lingwistyki stosowanej.

Data dodania: 2020-11-03 21:53:53
Data edycji: 2020-11-03 21:55:50