Stypendium Rady Prezesa Rady Ministrów dla Marcina Bzika!

W dniu 10.12.2018r. w auli III LO w Kaliszu odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Prezes Rady Ministrów przyznaje swoje Stypendium najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych. Przyznaje się je uczniowi, który otrzymał promocję w wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendystą naszej szkoły został uczeń klasy IIIB Marcin Bzik, który spełnił wszystkie wymagane kryteria. W uroczystości udział wzięli i w imieniu Pana Premiera wręczali Stypendia pan poseł na Sejm RP Tomasz Ławniczak, senator RP Łukasz Mikołajczyk, wicewojewoda Marlena Maląg, wicekurator Oświaty Zbigniew Talaga. Po oficjalnej części stypendyści wraz z zebranymi opiekunami i rodzicami wysłuchali wykładu pana posła Tomasza Ławniczaka o genezie Powstania Wielkopolskiego oraz krótkiego występu chóru szkolnego „Kopernik” z III LO w Kaliszu pod dyrekcją pani Henryki Iglewskiej-Mocek. Zaproszeni goście gorąco pogratulowali wszystkim stypendystom, życzyli sukcesów w dalszej nauce.

Data dodania: 2018-12-17 00:34:19
Data edycji: 2018-12-17 00:38:22