Dydaktyka
Przydatne

W dniach 14 – 21 marca w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach wymiany polsko-hiszpańskiej. Nasza szkoła gościła 20 uczniów oraz 2 opiekunów z zaprzyjaźnionej szkoły Insitut Baix Camp w Reus (Katalonia). Hiszpańscy uczniowie przebywali w domach swoich polskich partnerów, co dało im niepowtarzalną możliwość poznania codziennego życia w Polsce. W trakcie spotkań w szkole uczniowie hiszpańscy brali udział w polskich zajęciach lekcyjnych. Poza tym, cała grupa uczniów biorących udział w wymianie pracowała nad projektami. W piątek uczniowie spacerowali po Ostrowie Wielkopolskim, w sobotę wybrali się do Wrocławia, a w niedzielę spędzali czas z rodzinami polskimi -  niektórzy zwiedzili Poznań,  inni wybrali się na kulig.

Odbyły się również wycieczki po okolicy. Grupa polsko-hiszpańska zwiedziła pałac w Dobrzycy, pałac w Gołuchowie i Kalisz. Wymiana podsumowana została w środę. Po koncercie muzyki klasycznej w Pałacu Myśliwskim w Antoninie  uczniowie spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach z rodzicami i nauczycielami. W trakcie spotkania wszyscy podziwiali  występy zespołów ludowych, skosztowali tradycyjnych polskich dań oraz pobawią się przy karaoke. Zaprezentowane zostały również przygotowane przez uczniów projekty.

Organizatorkami  wymiany polsko-hiszpańskiej są:  Aleksandra Chlasta-Górna, Kamila Bodył oraz Anna Cieplik. Realizację wymiany wsparli także rodzice polskich uczniów.