Dydaktyka

Jesień 2013

WYMIANA POLSKO-HISZPAŃSKA

W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Już po raz trzeci osiemnastu  uczniów klas drugich ostrowskiego Reymonta wzięło udział w wymianie polsko-hiszpańskiej w miejscowości  Reus koło Barcelony. Uczniom towarzyszyły nauczycielki naszej szkoły Kamila Bodył oraz Katarzyna Skoczyńska.

Polscy uczniowie gościli u swoich hiszpańskich partnerów ze szkoły  Institut Baix Camp w miejscowości Reus, Hiszpania w dniach 3-10 października 2013 r.  Program wymiany obejmował  wycieczki  do miejcowości nadmorskich, takich  jak Cambrils,  gdzie uczniowie podziwiali uroki hiszpańskich plaż i Morza Sródziemnego oraz  Tarragony, gdzie polska młodzież spacerowała po ruinach  rzymskich i  wspaniałym amfiteatrze.

W sobotę uczniowie naszej szkoły odwiedzili  Barcelonę. Mieli okazję zobaczyć najsłynniejsze zabytki, takie jak: La Sagrada Familia, Park Guell, Casa Mila, Casa Battlo i spacerowali jedną z najbardziej rozpoznawalnych ulic – La Rambla.

Podczas pobuty w Reus ostrowska młodzież wzięła udział w spotkaniu z władzami miasta Reus oraz zwiedziła interaktywne muzeum Gaudiego. W ostatni wieczór wszyscy uczestnicy wymiany, rodzice, opiekunowie i koordynatorzy wymiany wzięli udział w pożegnalnej kolacji.

Podczas tego wyjazdu uczniowie poznali  wielu nowych ludzi i zawarli miedzynarodowe przyjaźnie. Dlatego z niecierpliwoscią czekają  na  przyjazd  katalońskich partnerów  do Ostrowa w kwietniu 2014 roku.

Za organizację i koordynację wymiany polsko-hiszpańskiej odpowiedzialne są: Aleksandra Chlasta-Górna, Anna Cieplik, Kamila Bodył oraz Katarzyna Kornaszewska-Kłakulak.

Prezentacja multimedialna
opis dokumentutypdata