O Nas
Dydaktyka
Przydatne

2007 / 2008

 

1.04. 2008   Dzień Węgierski 

 

Dzień węgierski zaprezentowano w formie wesela Polaka Cezara i Węgierki Aniki. Kogo tam nie było! Dziadek Tibor, rodzice młodych, ciotka Józefa, oraz wielu innych gości. Jak przystało na węgierską rodzinę lubującą się w tradycji, stoły uginały się pod ciężarem przeróżnych potraw, doprawionych papryką. Szczególnym powodzeniem, zwłaszcza u nestora rodu, cieszył się tokaj. Wesele Aniki i Cezara okazało się pretekstem nie tylko do spotkania rodzinnego, ale również do licznych wspomnień i uwag dotyczących kraju Madziarów. Państwo młodzi stanęli przed trudnym wyborem – jechać w podróż poślubną do źródeł termalnych, które zachwalała cierpiąca na reumatyzm ciotka Józefa, czy też zwiedzić Budapeszt oraz inne urokliwe miejsca Węgier?

Goście bawili się do białego rana przy dźwiękach tradycyjnych, a także tych bardziej współczesnych węgierskich melodii. Zebrani mieli okazję podziwiać występ miejscowej grupy tanecznej, który spotkał się z dużym entuzjazmem. Cokolwiek podchmielony już dziadek wdał się w spór ze swoim bratankiem na temat węgierskich bohaterów narodowych. Nie obyło się bez krzyków, które uspokoił dopiero ognisty czardasz wygrywany przez lokalnego skrzypka. Gdy ucichły już śpiewy, panna młoda przywdziała czerwone buty, zgromadzeni zaczęli wspominać powstanie roku 1956.

Całe weselisko, tak barwne i głośne, zakończyło się dopiero po kilku dniach. Pozostały zdjęcia, filmy oraz dużo wspomnień. Nad całością projektu czuwały - opiekun klubu mgr Donata Konieczna i mgr Iwona Dembczyńska.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )