Dydaktyka
Przydatne

2011/2012

DZIEŃ GRECKI w II LO

W dniu 19 kwietnia w II LO im. Władysława Reymonta odbył się Dzień Grecki organizowany przez szkolny Klub Europejski. Całość projektu nadzorowała, jak co roku, mgr Donata Konieczna. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z informacjami o Grecji starożytnej i nowożytnej, a wszystko to w przystępnej i ciekawej formie. Dzień Grecki rozpoczął się inspirowaną „Rozmowami w Toku” dyskusją filozofów. Następnie reprezentanci klas pierwszych i drugich wzięli udział w quizie na temat ”Co wiemy o Grecji”, pytania wymagały znajomości informacji, które były rozmieszczone na korytarzach szkoły. Kolejno prowadzący zaprezentowali bogów olimpijskich i z Hadesu. Całość zrealizowana była w konwencji pokazu mody i okraszona gorącymi plotkami z życia bogów. Występy były przeplatane piosenkami greckiej wokalistki Eleni, wykonanymi przez uczennice II LO. W formie prezentacji przedstawiony został przewodnik po Grecji, pokazujący najciekawsze miejsca w tym kraju. Gościem specjalnym był Grek, w którego wcielił się jeden z uczniów szkoły, który w zabawny sposób opowiadał zgromadzonym o życiu w Grecji. Na koniec bogowie wraz z chętnymi z publiczności zatańczyli Zorbę, po czym wszyscy udali się próbować specjały kuchni greckiej przygotowane przez uczestniczki projektu.