O Nas
Dydaktyka
Przydatne

2008 / 2009

 

22.04.2009  Dzień Austriacki 

 

 Przenieśliśmy się do urokliwego hoteliku w górach, gdzie byliśmy świadkami wielu rozmów, a to wszystko w oczekiwaniu na konferencję naukową… Mówiono o artystach z Austrii: słynnym grafiku Alfredzie Kubinie, oryginalnym architekcie Friedensreichu Stowasserze oraz szlifierzu szkła Danielu Svarowskim, którego przedsiębiorstwo stało się marką szkła kryształowego, przodującą na całym świecie. A rozmowę tę prowadziły… duchy żon owych panów – damy świetnie zakonserwowane i

wyjątkowo sympatyczne. Właściciel hotelu udzielił nam informacji o miejscach, które warto odwiedzić, m. in. Wiedniu, Salzburgu, Linzu. Polecono sporty ekstremalne i relaksujące.

Spotkaliśmy także poczciwego dziadka, który opowiadał o słynnych kompozytorach – Mozarcie, Straussie, Schubercie i Haydnie. Scenki związane z austriacką kuchnią z pewnością pobudziły kubki smakowe. Poznaliśmy recepturę przygotowania takich potraw narodowych, jak sznycel wiedeński, tort Sachera, czy strudel. Nie zabrakło również walca wiedeńskiego Straussa i to tego najsłynniejszego „Nad modrym Dunajem”, a także muzyki fortepianowej – „Ave Maria” Schuberta. Wszystko to na żywo - w wykonaniu naszych kolegów, specjalnie dla nas. Młodzież pracowała pod opieką opiekuna klubu mgr Donaty Koniecznej oraz mgr Iwony Dembczyńskiej.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )