O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightbox lightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Ważne terminy dla gimnazjalistów !

TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW DO II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO:

- od 23 maja do 10 czerwca 2016 r.

Wyjątek w przypadku chętnych do klasy DWUJĘZYCZNEJ:

- składanie dokumentów od 4 do 18 maja 2016 r.

Sprawdzian kompetencji językowych dla chętnych do klasy DWUJĘZYCZNEJ:

- 20 maja 2016 r. godz. 15.00   (termin dodatkowy o godz. 17.00)

 

 

Już dziś pobierz wniosek o przyjęcie do szkoły :)

opis dokumentutypdata

Wniosek o przyjęcie do szkoły.

pdf22-04-2016[ Pobierz ]
151 kB
Wkrótce nabór do klasy dwujęzycznej

Klasa dwujęzyczna w II LO w Ostrowie Wielkopolskim została stworzona w odpowiedzi na ogólnoświatowe zapotrzebowanie. Wszędzie bowiem nieustannie są poszukiwani specjaliści biegle władający językiem angielskim na poziomie profesjonalnie sprzężonym z wybraną dziedziną wiedzy.
W cyklu nauczania przewidujemy 21 godzin języka angielskiego, czyli 7 godzin tygodniowo. Dodatkowo w przypadku dwóch przedmiotów w klasie pierwszej (biologia i chemia) językiem wykładowym częściowo będzie
angielski, co umożliwi przystąpienie do dwujęzycznej formy egzaminu dojrzałości. Nowością są również oryginalne przedmioty dodatkowe, takie jak np. łacina w medycynie czy literatura krajów anglojęzycznych.
Klasa dwujęzyczna to propozycja dla tych wszystkich, którzy pragną opanować język angielski do perfekcji, a jednocześnie dobrze przygotować się do dalszego kształcenia w kierunku biologiczno-chemicznym lub matematyczno-geograficznym, bo te przedmioty można będzie realizować od klasy II w zakresie rozszerzonym.
Klasa objęta jest patronatem naukowym
Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, co umożliwia udział w wykładach i zajęciach prowadzonych przez pracowników tej uczelni zarówno w naszym liceum, jak i w siedzibie uniwersytetu w Poznaniu. Biologia nauczana jest w najnowocześniejszej pracowni ekologicznej w powiecie ostrowskim, otwartej w 2015 r.
Ukończenie nauki w klasie dwujęzycznej daje możliwość przystąpienia do matury dwujęzycznej, której wyniki są bardzo korzystnie przeliczane przy rekrutacji na wyższe studia. Dzięki temu profilowi doskonale przygotujesz się do studiów za granicą lub w Polsce - na uczelniach, gdzie wykłady są prowadzone po polsku i angielsku. Profil przygotuje Cię do egzaminów międzynarodowych z języka angielskiego za poziomie CAE i CPE.
Nabór do klasy dwujęzycznej odbywa się w terminie od 4 do 18 maja 2016 r.
Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się w piątek 20 maja 2016 r. o godz. 15.00 oraz 17.00.

 

lightbox

Ostatni dzień szkoły uczniów klas trzecich.

28 kwietnia to radosny dzień dla maturzystów! - Swoją radość wywołaną ukończeniem szkoły manifestowali zgodnie z tradycją, przebierając się, a pomysłowość uczniów nie zna granic! Gratuluję wszystkim uczniom, którzy kończą naukę w II LO. Kasztany co prawda jeszcze nie kwitną, ale przebierańcy, corocznie zwiastują  to, że wielkimi krokami zbliża się matura. Powodzenia!

Kilka fotek relacjonuje to co działo się w czwartek:

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox 

 więcej w galerii "Przebierańcy" 2016

Biegi przełajowe

W czwartek 21 kwietnia na Piskach – Szczygliczce odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego SPG w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

Naszą szkołę reprezentowali w poszczególnych kategoriach:

Juniorka młodsza: Julia Kempińska kl. Ia, Oliwia Kaźmierczak kl. Ia, Sylwia Kaczmarek kl. Ic;

Juniorka: Sandra Banach kl. IIc, Katarzyna Dziekan kl. IId, Marta Wojtczak kl. IId, Olga Michalska kl. IIIa, Milena Demska kl. IIIe;

Junior młodszy: Kacper Kierzek kl. Ib, Tobiasz Świtoń kl. Ib, Jakub Balcerzak kl. Ib, Artur Pieczyński kl. Ib;

Junior: Szymon Cierniak kl. IIa, Jakub Kryjom kl. IIa, Jakub Tomczak kl. IIc, Jakub Strasburger kl. IId

Najlepsze wyniki osiągnęli w swoich kategoriach:

Juniorka Młodsza – Oliwia Kaźmierczak – 10 miejsce/70 zawodniczek

Juniorka -  Olga Michalska – 9 miejsce/63 zawodniczki

Junior Młodszy – Jakub Balcerzak – 33 miejsce/69 zawodników

Junior – Szymon Cierniak – 16 miejsce/75 zawodników

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i GRATULUJEMY osiągniętych wyników!

Opiekę nad zawodnikami pełniła p. Elżbieta Frąszczak

 

lightbox lightbox

Turniej RAMBIT

W piątek 22 kwietnia w ramach Drzwi Otwartych naszej Szkoły odbył się I Turniej Sprawności i Wiedzy RAMBIT – gimnazjaliści kontra licealiści. Do udziału w turnieju nasza szkoła zaprosiła drużynę z Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim. Każdą drużynę tworzyło 10 osób. Osiem osób z drużyny musiało wykonać 10 zadań sprawnościowych m.in. bieg w parach z zawiązanymi szarfą nogami, bieg slalomem z piłeczką na rakietce od tenisa stołowego, bieg w parach slalomem z balonem między czołami czy strzały piłeczką do bramki kijem od unihokeja. Dodatkowo dwie osoby odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania z dziedziny biologii, geografii, historii, sportu,
ekologii i wiedzy ogólnej o świecie. Za wykonane zadania sprawnościowe i teoretyczne drużyny otrzymywały punkty. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna licealistów.
Celem imprezy była popularyzacja współzawodnictwa, promocja zdrowego stylu życia, umiejętność połączenia sportu i wiedzy oraz integracja młodzieży we wspólnej zabawie. Drużyny z rąk wicedyrektor Beaty Nowickiej otrzymały pamiątkowe puchary oraz drobne przekąski. Naszą drużynę reprezentowali uczniowie z pierwszych klas w składzie: Sylwia Kaczmarek, Julia Kempińska, Oliwia Kaźmierczak, Aleksandra Rajchert, Arkadiusz Ciszak, Mariusz Paprocki, Kacper Kierzek, Artur Pieczyński, teoria: Joanna Wolińska, Agnieszka Biela.
Organizatorką turnieju była p. Elżbieta Frąszczak.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Drzwi otwarte za nami.

W miniony piątek odbyły się ponownie "Drzwi otwarte" oraz III Piknik Reymontowski . Program wydarzeń obfitował w wiele atrakcji. Mamy nadzieję, że niezdecydowanych przekonaliśmy, że warto uczyć się w II LO, że w "Reymoncie" się dzieje.Oto krótka fotorelacja z piątkowego popołudnia:

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

na użytek III Pikniku Reymontowskiego powstały 2 filmiki,które można obejrzeć w sekcji filmy, na naszej stronie na facebook-u:

https://www.facebook.com/II-LO-w-Ostrowie-Wielkopolskim-619026068230866/

 

III miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

W czwartek 21 kwietnia na Piaskach Szczygliczce odbył się etap powiatowy „XXIV Ogólnopolskich Młodzieżowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK” szkół ponadgimnazjalnych. W rywalizacji udział wzięło 8 szkół powiatu ostrowskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Magdalena Tadaszak kl. 2d, Anna Wołowicz kl. 2d, Monika Rosada kl. 2d, Kamil Lewandowski kl. 2d oraz Dariusz Hadaś kl. 1a.
Młodzież do odegrania miała 5 scenek z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoją wiedzą teoretyczną wykazali się też podczas testu składającego się z 20 pytań dotyczących zagadnień z pierwszej pomocy. Po podliczeniu punktów zdobytych w części  teoretycznej oraz praktycznej drużyna II LO uplasowała się na III miejscu. GRATULUJEMY! Opiekę nad drużyną pełniła pani Elżbieta Frąszczak.

 lightbox

Wielki finał olimpiady "Zwolnieni z teorii"

Oskary młodzieżowych projektów społecznych rozdane! Wicepremier rządu RP Mateusz Morawiecki wręczył w sobotę 23 kwietnia w Warszawie "Złote Wilki" - nagrody dla najlepszych projektów społecznych realizowanych w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Wśród uczestników uroczystości znaleźli się licealiści ostrowskiego "Reymonta", bowiem uczniowie naszej szkoły w kilkuosobowych zespołach zrealizowali z powodzeniem aż 10 projektów społecznych. Najlepszy projekt stworzyła drużyna pn. "Pokoloruj duszę książką" (Monika Hankiewicz, Sylwia Kaczmarek, Wiktoria Połetek i Gabriela Łoś), która przez wiele tygodni odwiedzała ostrowskie przedszkola, w których czytała dzieciom bajki. Natomiast w Warszawie promował się projekt drużyny "Wiek to tylko liczba", który znalazł się w najlepszej dwudziestce projektów wybranych przez organizatorów olimpiady do publicznej prezentacji - czwórka pierwszoklasistów z naszego liceum (Maria Matuszak, Wiktoria Matuszak, Sandra Olek, Jan Sobieraj) opowiedziała o swoich spotkaniach z mieszkańcami Centrum Pomocy Społecznej "Wiara Nadzieja Miłość" w Odolanowie, z którymi czytała książki, grała w gry towarzyskie, piekła ciasteczka, słuchała muzyki itp. 
Wielki Finał "Zwolnionych z Teorii" to największe święto projektów społecznych w Polsce. Do Warszawy zjechało z całej Polski ponad tysiąc pięciuset uczniów, którzy zrealizowali własne projekty społeczne. Na spotkanie z nimi przyszli przedstawiciele najwyższych władz państwowych, największych firm i instytucji. Specjalny wykład dla młodzieży wygłosił Tomasz Kammel. Licealiści w całym kraju odkryli projekty społeczne, realizując ich rekordową liczbę 506. “Zwolnieni z Teorii” - to pierwsza praktyczna i zespołowa olimpiada, gdzie wyzwaniem uczniów jest zrealizowanie własnego projektu społecznego. Mobilizując tysiące nastolatków do aktywności społecznej "Zwolnieni z Teorii" pomagają rozwiązać dwa ważne problemy – brak praktycznych umiejętności wśród kandydatów do pracy i małe zaangażowanie społeczne młodzieży. Uczniowie pozyskiwali partnerów, tworzyli harmonogramy, budżety, dzielili się zadaniami, podpisywali umowy i udzielali wywiadów.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Pijmy wodę z kranu!
Zachęcamy do korzystania ze źródeł wody dostępnych na korytarzach naszego liceum. Woda została przebadana i jest zdatna do picia bez gotowania. Woda z naszych kranów nie ustępuje jakością wodom butelkowanym, a nawet ma od niektórych lepszy skład, zawiera więcej dobroczynnych minerałów takich jak wapń, który jest składnikiem kości i zębów, odgrywa zasadniczą rolę w przekazywaniu informacji za pomocą nerwów, oraz magnez, który wpływa korzystnie na układ nerwowy, pomaga zachować równowagę psychiczną i fizyczną, chroni przed chorobami naczyń krwionośnych, zapobiega nadciśnieniu i skurczom.
A więc: PIJMY WODĘ Z KRANU!
lightbox lightbox
Poznajemy języki słowiańskie

Czy język rosyjski lub ukraiński to języki zapomniane lub znane tylko przez starsze pokolenie? Otóż nie. Dowodem na to są uczniowie naszej szkoły, uczący się języka rosyjskiego, a także ich koledzy i koleżanki z innych miast, którzy również mają kontakt z tymi pięknymi językami. W środę, 20 kwietnia, spotkaliśmy się wszyscy w Instytucie Rosyjskim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na zajęciach poświęconych językowi ukraińskiemu dowiedzieliśmy się czym są homonimy i zobaczyliśmy jak łatwo wpaść w pułapkę zastawioną przez tzw. fałszywych przyjaciół. Natomiast na warsztatach z języka rosyjskiego sprawdzono znajomość słów i zwrotów opisujących wygląd człowieka. Uczniowie z klas: 1b, 1c, 2a oraz 2e świetnie poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, przy wykonaniu których musieli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu języka, ale także talentem artystycznym i kreatywnością. Zajęcia z pewnością zapadną wszystkim w pamięć, bo zdecydowanie przyjemniej uczyć się języka przez zabawę, w luźnej, wesołej atmosferze. Oby tak chętni do pracy i zaangażowani jak na warsztatach byli uczniowie także na lekcjach w liceum. 

 

lightbox lightbox

Pomóż Reymontowi - podaruj 1% podatku

lightbox   

 

lightbox

BIP

lightbox

BIP

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Reymont na Facebooku...

https://www.facebook.com/II-LO-w-Ostrowie-Wielkopolskim-619026068230866/

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )