O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2015”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

                                                                                                                                          

 

Klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/16

 

Sukces spektaklu

Przygotowany przez grupę harcerzy i wystawiony 12 lutego na naszej scenie "Na Strychu" spektakl charytatywny "Wdowy" Sławomira Mrożka odniósł niesamowity sukces. Na widowni zasiadło ponad sto osób, a całość pozyskanych środków została przeznaczona na leczenie Kuby, który cierpi na wadę wrodzoną - hipoplazję ciała modzelowatego. Na scenie można było zobaczyć Julię Jamińską, MonikęPaligę, Wojtka Krolka, Fryderyka Czaję, Przemka Marciniaka i Angelikę Janas, która reżyserowała całość spektaklu, natomiast oświetleniem 
zajął się Piotrek Suchecki. Miło nam poinformować, że to jeszcze nie koniec i wszystkich, którym nie udało się dotrzeć na premierę, jak i tym, którym jest mało, zapraszamy na drugą odsłonę po feriach!

 

                                                                                                                                                                                       lightbox  lightbox  lightbox  lightbox   lightbox lightbox lightbox  lightbox lightbox lightbox

Zawody strzeleckie w Krotoszynie

W dniu 10. lutego nasze uczennice brały udział w zawodach strzeleckich II Rundy Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej w Krotoszynie. Uczestniczki zawodów z II LO, to: Michalina Zarycka z kl. II A, Martyna Walczak z kl. I D i Roksana Idczak z kl. I D. Opiekunem był Paweł Foedke. 

 

lightbox  lightbox  lightbox

Zajęcia ćwiczeniowe w poznańskim szpitalu

lightbox 

 

Dnia 12. lutego uczniowie klasy 3 d i 2 a wraz z opiekunami p. K. Lisiak, p. I Kapitańczyk i ks. K. Hojeńskim uczestniczyli w zajęciach ćwiczeniowych w szpitalu przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu. Zajęcia obejmowały tematykę kardiologii, gastroenterologii, neurologii i  genetyki. Uczniowie mogli samodzielnie izolować DNA i przygotować je do dalszej obróbki, uczestniczyć w badaniu USG dopplerowskim, obejrzeć film i wysłuchać relacji z  operacji guza mózgu, a także zdobyć informację na temat diagnostyki PMR (płynu mózgowo-rdzeniowego). Otwartość i kompetencja osób prowadzących zajęcia wpłynęła bardzo twórczo na naszą młodzież.
Zajęcia odbyły  się w ramach współpracy II LO z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

 

lightbox  lightbox  lightbox  lightbox

Ołówek dla Afryki

W miesiącu lutym w naszej szkole zbierane były przybory szkolne dla dzieci w ramach akcji „Ołówek dla Afryki”. Zebrane dary zostały zawiezione do siedziby Fundacji „Redemptoris  Missio” w Poznaniu. Otrzymaliśmy list od koordynatora  akcji p. Justyny  Janiec- Palczewskiej. Oto jego treść:„Piszę, aby serdecznie podziękować  za udział Państwa w Akcji „ Ołówek dla Afryki”. Piszę w imieniu tych, którzy sami nie będą nigdy mieli okazji by podziękować.  Dzięki Państwa otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi, dzieci w najbiedniejszych krajach będą mogły chodzić do szkoły, zdobywać wiedzę, polepszyć w przyszłości swój byt i spełniać swoje marzenia. Nigdy nie poznają swoich dobroczyńców, ale będą wiedzieć, że są ludzie, którzy o nich myślą i potrafią się z nimi dzielić tym, co mają. Dziś Centrum Wolontariatu „Redemptoris Missio” zasypane jest paczkami z przyborami szkolnymi. Każdy z tych długopisów to inna historia i choć jest  tylko kroplą, to z tej kropli właśnie składa się morze. Paczki z darami obszyjemy płótnem i za kilka dni wyruszą drogą morską, aby wywołać uśmiech na wielu dziecięcych buziach. W imieniu wszystkich obdarowanych dzieci dziękuję za Państwa Wielkie Serce i każdy, najdrobniejszy nawet przedmiot”.

 

lightbox  

Wykłady językowe

W czwartek, 12 lutego, uczniowie naszego liceum wzięli udział w wykładach gości z Zakładu Filologii Angielskiej UAM w Kaliszu. Uczniowie mogli posłuchać dr Joanny Bukowskiej i wykładu na temat współczesnych anglojęzycznych noblistek z dziedziny literatury. Następnie wzięli udział w prezentacji i krótkim warsztacie fonetycznym, podczas którego mgr Izabela Krystek przedstawiła uczniom różnice pomiędzy akcentem brytyjskim i amerykańskim, a także najczęstsze błędy popełniane przez Polaków w wymowie angielskich słów.

 

lightbox lightbox lightbox

 

Sukces polonistyczny!

Uczennica Maria Falis z klasy III D uczestniczyła w części pisemnej zawodów II stopnia na szczeblu okręgowym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Poznaniu. Zawody odbyły się 14.02.2015 r.Opiekunem uczennicy jest prof. Jan Prokop. Gratulacje!

 

lightbox

Wyróżnienia w ramach "Turnieju opowiadań"

Tuż przed feriami, 12 lutego, odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego konkursu "Turniej opowiadań". Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych nie zabrakło uczennic z naszej szkoły. III miejsce zajęła Katarzyna Walczak z klasy IIIB, a wyróżnienie trafiło do rąk Kingi Knap z klasy IIIF. Gratulujemy :) 

 

lightbox lightbox

Prosimy o 1 %

lightbox  

lightbox

Co po gimnazjum - tylko II LO !

 

 

 

 

Walentynki po niemiecku

Kartka na Walentynki

W czwartek 12 lutego ogłoszone zostały wyniki konkursu na projekt kartki walentynkowej. W konkursie wzięło udział 87 uczniów z klas 1, 2 i 3 dla których zajęcia języka niemieckiego prowadzi mgr Anna Kaczmarek. Uczniowie mieli zaprojektować kartkę na Walentynki oraz umieścić w niej okolicznościowe życzenia w języku niemieckim. Kartka walentynkowa musiała spełniać 3 kryteria: zawierać graficzny motyw walentynkowy, sentencję/ wiersz o miłości lub przyjaźni oraz być poprawna pod względem językowo- ortograficznym. Na wielu kartkach widniały wiersze dawnych i współczesnych poetów niemieckich, które uczniowie wyszukali na niemieckich forach internetowych. Konkurs poprzedziły warsztaty językowe na lekcjach. Jury konkursowe w składzie: Zuzanna Nowacka kl.2e, Joanna Strzelczyk 2e oraz Tomasz Woźniczak kl. 2e wyróżniło 5 kartek. Wyróżnienia otrzymują: Daria Grad kl.2c, Daria Kurzawska kl.2c, Natalia Płócienniczak kl.3c, Kinga Rosiak kl.3c oraz Joanna Stempniewicz kl. 2c. Opiekę merytoryczną nad konkursem objęła mgr Anna Kaczmarek. Kolejna edycja konkursu w przyszłym roku szkolnym.

 

lightbox  lightbox  lightbox  lightbox  lightbox  lightbox

Drzwi Otwarte - Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte II LO 

w dniu 07.03.2015r. 

w godzinach 9.00-14.00.

szczegóły w zakładce:

Informacje dla kandydatów

Prosimy o 1 %

lightbox

 

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 

https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Reymont na Facebooku...

https://www.facebook.com/reymont.ostrow?ref=ts&fref=ts

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )