O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                         www.licea.perspektywy.pl 

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

DRZWI OTWARTE

 

 

 

lightbox

 

 

 

 

 

 

 

 

  DRZWI OTWARTE

24 LUTEGO 2017

startujemy o godz. 12:00

szczegółowy program wkrótce

 

Zostań uczniem klasy pierwszej w roku szkolnym 2017/2018. Czekamy na Ciebie!

Zapoznaj się z naszą ofertą:

 

lightbox  lightbox

Etap okręgowy Olimpiady Biologicznej

W sobotę 21. stycznia we Wrocławiu odbył się etap okręgowy  Olimpiady Biologicznej.  Reprezentantką naszej szkoły była Anna Wołowicz z klasy 3 d. Zadaniem Ani i pozostałych uczestników było udzielenie odpowiedzi na pytania zarówno  otwarte  jak i  zamknięte. W całej Polsce do etapu okręgowego zakwalifikowało się około 600 uczestników. Na wyniki i listę osób, która weźmie udział w etapie centralnym musimy czekać (nie) cierpliwie do początku lutego. Trzymajmy kciuki za Anię! Opiekunką naszej olimpijki jest mgr Katarzyna Lisiak.

 

lightbox lightbox

Wizyta w planetarium

W czwartek 12 stycznia klasa 3a oraz grupy językowe z klasy 1b i 2c z rozszerzonym programem nauczania geografii  uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Najnowsza historia Łodzi to droga od przemysłowych początków przez moment załamania do rozkwitu i rewitalizacji w całkiem nowej roli oraz charakterze. W tej odsłonie ujrzeliśmy najnowocześniejsze planetarium w Polsce, znajdujące się w budynku dawnej elektrowni. Uczestnictwo w seansie "Kosmiczne cienie" przybliżyło nam zagadnienie zaćmienia Księżyca i Słońca.Przemierzaliśmy też ulicą Piotrkowską - jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie (4,2 km) - dziś można tam zobaczyć dawne rezydencje łódzkich magnatów przemysłowych i Aleję Gwiazd (reżyserów, operatorów filmowych). Odwiedziliśmy też najnowocześniejszy trzypoziomowy dworzec kolejowy w Polsce. Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Handlowe Manufaktura, które znajduje sięna terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.

Organizatorem wyjazdu była pani Danuta Nowak, opiekunami młodzieży pani Katarzyna Kornaszewska Kłakulak oraz pani Krystyna Woronin.  

 

lightbox lightbox

Sukces w Deutschfreund

Z przyjemnością informujemy, że po raz kolejny Klaudia Gryglewska z klasy 3b, znalazła się w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Klaudia zajęła  5. miejsce w Wielkopolsce oraz 46 miejsce w kraju. W tegorocznej edycji konkursu Deutschfreund na 13 startujących uczniów  z naszej szkoły aż 11  uplasowało się w pierwszej „50” na terenie województwa wielkopolskiego! Bardzo dobre lokaty zajęli także Tomasz Rasiak z kl. 3e – 9. miejsce w Wielkopolsce oraz Bartłomiej Nowak z klasy 2b- miejsce 24. Godną następczynią Klaudii jest jej młodsza koleżanka Sara Stennmans z klasy 1b, która w kategorii Junior uzyskała 15. lokatę województwie. Nasi uczniowie od kilku lat znajdują się w ścisłej czołówce konkursu Deutschfreund. Uczniów do konkursu przygotowuje mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Politechniki Wrocławskiej. Serdecznie gratulujemy!

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Z rodzicami o cyberprzemocy

Dnia 10 stycznia w auli szkolnej odbyło się spotkanie rodziców naszych uczniów z nadkomisarzem Krzysztofem Kulą z Powiatowej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkanie dotyczyło walki z cyberprzemocą - temat ten jest priorytetem w programie profilaktyki szkoły na rok szkolny 2016/2017. Podczas prezentacji nadkomisarz Krzysztof Kula przedstawił zagrożenia związane z korzystaniem z internetu oraz portali społecznościowych. Poruszył sprawę praw autorskich, stalkingu, hejtowania i zabezpieczenia danych osobowych. Przedstawił także konsekwencje prawne postępowań karalnych popełnionych przez nieletnich.

 

lightbox

Mamy Brązową Tarczę!

Właśnie ukazał się ranking Perspektyw!

Ranking perspektywy.pl prowadzony jest już od 19 lat. Na wyniki rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie szkół, gimnazjaliści i ich rodzice, którzy stoją przed wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, a także organy prowadzące szkoły, dla których jest to element porównawczy. 
Miło nam poinformować, że już po raz czwarty otrzymaliśmy "Brązową tarczę". Zostaliśmy sklasyfikowani na 31 miejscu w Wielkopolsce i 415 w kraju ( w zeszłym roku 39 i 478 miejsce) 
Brawo MY!!!

 

lightbox        lightbox

Miły świąteczny gest

W ramach świąt Bożego Narodzenia klasa 1a zamiast tradycyjnie wymieniać się prezentami postanowiła zrobić szlachetny prezent dla „Domu ochrony poczętego życia” w Odolanowie. Wszyscy wraz z wychowawcą pozbieraliśmy pieniądze i zakupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszków, m.in nawilżane chusteczki czy pampersy. Nasza paczka została przyjęta z entuzjazmem i radością, oraz ogromnymi podziękowaniami ze strony sióstr zakonnych prowadzących ten ośrodek jak i osób, które w nim zamieszkują. Ksiądz Paweł Wczesny pomógł nam wybrać właśnie ten ośrodek. Po wigilii klasowej razem z księdzem i przedstawicielami naszej klasy zawieźliśmy zakupione produkty.

 

lightbox lightbox lightbox

Ciepły gest z okazji Świąt.
Klasa III a zrezygnowała z obdarowywania się upominkami podczas klasowego spotkania opłatkowego. Uczniowie postanowili  zebrać trochę pieniędzy, dokonać zakupów, a następnie przekazać paczkę potrzebującym. Tak też uczynili - „szlachetna paczka z grami i zabawkami" trafiła  w czwartek poprzedzający Święta Bożego Narodzenia do rąk dzieci w Ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne przy ul.Gimnazjalnej.
Niech podsumowaniem tego gestu będą słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II : "Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością".  
Starajmy się pomagać bezinteresownie, nie licząc na jakąś nagrodę, bo najpiękniejszą nagrodą jest zwykłe "dziękuję" i uśmiech obdarowanego.
Klasa patronacka UAM w Kaliszu

W poniedziałek 9 stycznia klasa patronacka I c po raz kolejny uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez UAM w Kaliszu. Uczniowie wspólnie z dr Kornelią Rybicką przeanalizowali tworzywo filmu dokumentalnego i obejrzeli dwa dokumenty "Elementarz" i " Z punktu widzenia stróża nocnego".
Drugi blok zajęć miał charakter nieco detektywistyczny, ponieważ wraz z dr Agnieszką Raubo młodzież prześledziła nierzetelności najwybitniejszych dziennikarzy popularnych na świecie gazet. Licealiści poznali pojęcie plagiatu, a także zaznajomili się ze sposobami i konsekwencjami fabrykowania wypowiedzi w prasie.
Klasą patronacką opiekuje się Justyna Kociemba - Żulicka. 

 

lightbox

 

 

Liderzy życia społecznego

W sobotę 7 stycznia w Pałacu w Lewkowie odbyło się noworoczne spotkanie Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego z Liderami Życia Społecznego - osobami które wyróżniają się swoja aktywnością w różnych obszarach działalności, a ich praca, pasja czy hobby decydują o różnorodności i potencjale Powiatu Ostrowskiego.
Wśród uczestników spotkania znaleźli się m.in.:
- Jan Prokop - lubiany nauczyciel polonista, pedagog i wychowawca II Liceum Ogólnokształcącego.
 Lider samorządowej wspólnoty Odolanowa w randze Przewodniczącego Rady Gminy kilku kadencji.
- Janek Sobieraj – młody człowiek, który potrafi mówić długo z sensem i na temat. Uczeń naszego liceum, tegoroczny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. 
W części artystycznej wystąpiła Daria Stachowicz - była uczennica II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie. Absolwentka wydziału Dyrygentury Akademii Muzycznej w Poznaniu i Studentka Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Sopranistka obdarzona wyjątkową barwą głosu i muzyczną wrażliwością.

 

lightbox lightbox lightbox

podaruj nam 1%

lightbox  

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )