O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                         www.licea.perspektywy.pl 

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Uczniowie klas pierwszych - proszę wstrzymać się z kupowaniem podręczników do j.obcych - nauczyciele wskażą jaki podręcznik należy kupić po dokonaniu podziału na grupy językowe.

opis dokumentutypdata

Wykaz podręczników na rok szkolny 2017/18

docx14-07-2017[ Pobierz ]
30 kB
Już w piątek - wyniki.

Uwaga absolwenci!
Rozdanie świadectw maturalnych w dniu 30 czerwca 2017 r. w godz. 10.00-12.00 w sali nr 3.
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo pisemnej, pod warunkiem że:
- przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony oraz
- przystąpił do egzaminu z co najmniej z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.
Absolwent w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego powinien przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego złożyć pisemne oświadczenie o zamiarze przystąpienia do egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w terminie poprawkowym, zgodnie z deklaracją ostateczną.

"Witamy Wakacje" w Boszkowie

10 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w Międzywojewódzkim Rajdzie "Witamy Wakacje" w Boszkowie. Nasza wędrówka przebiegała dookoła Jeziora Dominickiego. Przystanie żeglarskie, rowery wodne i słoneczna pogoda sprawiły, że poczuliśmy smak zbliżających się wakacji. Na miejscu odbył się konkurs "Ochrona przyrody w Polsce", w których zajęliśmy I miejsce (Marcin Bzik, Danuta Nowak) natomiast w konkursie plastycznym "Ochrona przyrody i zachowania proekologiczne" V miejsce. W ogólnej klasyfikacji wraz z konkurencjami sprawnościowymi zostaliśmy sklasyfikowani na IV miejscu w województwie.

Uczestnicy:  Marlena Zięba ,  Iga Podejma,  Weronika Zaremba ,  Oliwia Gąsiorek,  Dominika Paszczakowska, Klaudia Kędzierska , Weronika Kucharska , Weronika Osiewała , Emilia Wewior , Angelika Rachwalska , Marcin Bzik , Roksana Wilak , Zuzanna Cichoradzka .

Opiekunem młodzieży była Danuta Nowak.

lightbox lightbox
BINOKLE

W poniedziałek 19. czerwca w naszej szkole odbyły się BINOKLE, czyli  wesoła uroczystość, w której uczniowie przyznają nagrody nauczycielom, a nauczyciele uczniom. W tym roku zeszłoroczni zwycięzcy, czyli klasa 2a wraz z wychowawcą p.Katarzyną Lisiak zaprosili nas do świata Smerfów.  W każdej kategorii (np. Papa Smerf, Smerfetka, Osiłek, Pracuś, Laluś, Gergamel, Ciamajda) nominowane były trzy osoby, a zwyciężał nauczyciel z największą liczbą głosów. Nauczyciele mogli natomiast oddać głos na klasy. Po podliczeniu głosów okazało się, że najlepszą klasą roku – Smerfikami została klasa 1b. Klakierom natomiast życzymy by oddali swój przykry  tytuł kolejnej klasie za rok.


Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, na naszych ustach gościł uśmiech. Pokazaliśmy, że potrafimy podejść do życia szkolnego z przymrużeniem oka.

Klasa 2a składa również serdeczne podziękowanie Adzie Oleksy z klasy 1b, która przygotowała piękne statuetki Smerfów na tę uroczystość. 

 

lightbox

Nabór na rok szkolny 2017-18
Nabór do naszej szkoły odbędzie się w dn. 22 maja – 9 czerwca 2017 r.
Szczegóły na stronie Powiatu Ostrowskiego https://nabor.pcss.pl/ostrow/szkolaponadgimnazjalna/nabor/

 

Już teraz możesz pobrać wniosek o przyjęcie do szkoły http://2liceum.osw.pl/strona=dla_kandydatow

 

Zapoznaj się z harmonogramem naboru : http://2liceum.osw.pl/strona=dla_kandydatow

 

 

Zapraszamy zainteresowanych gimnazjalistów do sekretariatu naszego liceum w godzinach 7.30-15.30. 

 

 

Uwaga!

Mamy jeszcze wolne miejsca - nie złożyłeś podania? - nie zwlekaj.

Istnieje możliwość przyjęcia  całego oddziału ogólnego - 34 osób.  Przynieś podanie - nie zwlekaj!

Wycieczka do Trójmiasta

W dniach 29 – 31 maja 2017r. klasa 2 c i część klasy 1 c odbyła wycieczkę do Trójmiasta. W drodze nad morze zatrzymano się także w Toruniu by podziwiać piękną średniowieczną Starówkę tego nadwiślańskiego miasta. W Gdyni zobaczonoskwer Kościuszki ze słynnym okrętem ORP Błyskawica i żaglowcem „Dar Pomorza”, czy Bulwar Nadmorski. Główne Miasto w Gdańsku z Długim Targiem i urokliwą uliczką Mariacką należało do szczególnie zapamiętanych miejsc. Ciekawych wrażeń dostarczyło też Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Spacer deptakiem w Sopocie - słynnym „monciakiem” i wejście na sopockie molo było tym bardziej przyjemne, że dopisywała prawie letnia pogoda. Zauroczyła również wszystkich Katedra Oliwska z przepięknymi barokowymi organami oraz Park Oliwski w stylu francuskim i angielskim. Wycieczkę zorganizowały Donata Konieczna i Marzenna Podskarbi, wychowawczynie biorących w wycieczce klas. 

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox 

Wyróżnienia z języka niemieckiego

Nasi uczniowie po raz kolejny świetnie zaprezentowali się w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego WeltsprachenAbitur. Wyróżnienia otrzymali: Marcin Bzik z klasy 1b w kategorii klasy 1 oraz Justyna Sworzyńska  z klasy 2a w kategorii klasy 2 i 3. Pozostałych 8 uczestników konkursu również zajęło wysokie miejsca. Był to już 11 konkurs języka niemieckiego w tym roku szkolnym, w którym nasi uczniowie wzięli udział. Opiekunem merytorycznym uczniów jest mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Kolejne konkursy w nowym roku szkolnym. Laureatom serdecznie gratulujemy!

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Kolejna odsłona Tygodnia Konstytucyjnego w II LO
Po raz kolejny w naszej szkole został zorganizowany Tydzień Konstytucyjny we współpracy ze Stowarzyszeniem im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W tym roku na 2 - godzinne spotkania z młodzieżą klasy 1 c i częścią klasy 2 c- humanistyczną przyjechał z Poznania prawnik Adrian Rycerski. Wykładowca powiedział: "Zajęcia były dla mnie interesującym doświadczeniem i mam nadzieję, że pozostawiłem młodych ludzi z większą świadomością oraz wrażliwością prawną." Omawiano casusy prawnicze oraz analizowano konstytucję odnosząc ją do realiów społeczno - politycznych.
lightbox lightbox
Cyberzagrożenia.

W dniach 29 maja – 02 czerwca 2017 r. odbył się II Ostrowski Tydzień Trzeźwości „Alternatywy” skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Podczas trwania Tygodnia Trzeźwości łącznie, w przedsięwzięciach profilaktycznych wzięło udział ponad 1000 uczniów oraz nauczycieli. 31 maja klasa 1a jako przedstawiciele naszej szkoły  brała udział w premierze filmu „The Circle. Krąg” (2017) w reżyserii Jamesa Ponsoldta, który wyświetlony został w kinie Komeda. Film poprzedzony został pogadanką profilaktyczną dotyczącą problematyki cyberzagrożeń.

 

Letni Miting Lekkoatletyczny

W poniedziałek 29 maja na ostrowskim stadionie KS "Stal" odbył się Letni Miting Lekkoatletyczny Szkół Ponadgimnazjalnych klas pierwszych i drugich. Naszą szkołę reprezentowało 6 zawodniczek i 5 zawodników. 
Największe sukcesy odnieśli:

- Paprocki Mariusz - I miejsce w rzucie oszczepem,
- Kempińska Julia – Vmiejsce w rzucie oszczepem;

-Kaźmierczak Oliwia – VI miejsce w rzucie oszczepem;

- Kwiatkowski Piotr – II miejsce w pchnięciu kulą;

- Smykacz Bartek – V miejsce w pchnięciu kulą;

- Ciszak Arkadiusz – VI miejsce w pchnięciu kulą;

- Dzięcioł Daria - IVmiejsce w pchnięciu kulą.


Wszystkim zawodnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszego liceum w swoich konkurencjach, a zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów. Opiekę nad reprezentacją sprawował Krzysztof Florek.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

podaruj nam 1%

lightbox  

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )