O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                         www.licea.perspektywy.pl 

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

DRZWI OTWARTE

 

 

 

lightbox

 

 

 

 

 

 

 

 

  DRZWI OTWARTE

24 LUTEGO 2017

startujemy o godz. 12:00

 

 

 

 zobacz szczegółowy program DRZWI OTWARTYCH :

http://2liceum.osw.pl/strona=dla_kandydatow

 

 

 

  

Wykład na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu

W piątek 17 lutego w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym w Poznaniu odbył się wykład  z dziedziny genetyki klinicznej.  Uczniowie naszej szkoły ( z klasy 1 a, 2 a, 3 c i 3 d) oraz opiekunowie ks. Dariusz Kuliński i p. Katarzyna Lisiak mogli wysłuchać bardzo ciekawego wykładu prof. dr hab. Macieja Krawczyńskiego, Prodziekana Wydziału Lekarskiego I. Na wykładzie zostało poruszone zagadnienie dziedziczenia mitochondrialnego, a także wywoływanych przez  te  organelle chorób. Zajęcia odbyły się w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu.

 

lightbox lightbox lightbox

Dnia 16 lutego 2017r. w Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych w Ostrowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu poetyckiego "Walentynki w wierszu". Wzięły w nim udział uczennice II LO: Izabella Górna i Monika Hankiewicz wraz z opiekunem Janem Prokopem. Izabella Górna zajęła III miejsce w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

 

lightbox

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Grupa humanistyczna z klasy IC II LO postanowiła uczcić to święto, poznając pracę dziennikarzy, czyli ludzi, którzy na co dzień pracują ze słowem. Telewizja ProArt, goszcząc humanistów, zapoznała ich z techniczną stroną dziennikarskiego rzemiosła, zdradziła sekrety zdobywania informacji, a także pozwoliła poćwiczyć czytanie przed kamerą. Krótką informację z wizyty uczniów II LO w telewizji ProArt można zobaczyć dzisiaj w „Wydarzeniach” o 17.20.  

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

relacja z wizyty : http://www.tvproart.pl/vod/#/categories/cats/player/10062/wydarzenia (jesteśmy na wizji od 16.30 minuty)

Z wizytą w areszcie

W poniedziałek 20 lutego uczniowie kl. II c w ramach zajęć edukacji prawniczej odwiedzili areszt śledczy w Ostrowie Wielkopolskim. Zapoznali się z funkcjonowaniem tej instytucji, spotkali się z jednym z aresztantów, z którym rozmawiali o odbywanej przez niego karze oraz zobaczyli w jakich warunkach przebywają osadzeni.

 

Dagmara w etapie wojewódzkim Olimpiady Geograficznej

Komitet Główny XLIII Olimpiady Geograficznej w dniu 13 grudnia 2016 r. podjął uchwałę  o dopuszczeniu uczniów do zawodów II etapu wojewódzkiego. Wśród zakwalifikowanych znalazła się uczennica naszego liceum Dagmara Grupaz klasy III a. W I etapie Olimpiady Geograficznej Dagmara zdobyła 85 punktów na 100 możliwych.

II etap okręgowy XLIII Olimpiady Geograficznej odbył się w dniach 11-12.02. 2017 r. na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestniczyło w nim  80 uczniów z województwa wielkopolskiego. Etap ten polegał na  rozwiązywaniu trzech testów. Każdy z testów trwał 45 minut i sprawdzał wiedzę i umiejętności geograficzne na poziomie rozszerzonym. Niestety, aby wejść do ścisłego finału Dagmarze zabrakło  kilku punktów. Serdeczne gratulacje dla Dagmary, która wykazała się szeroką wiedzą z zakresu geografii i znalazła się w gronie najlepszych młodych geografów województwa wielkopolskiego. Dagmarę do olimpiady przygotowała Danuta Nowak.

 
lightbox
Bezpieczne walentynki

Dnia 14 lutego w auli szkolnej odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca AIDS i HIV. Przeprowadzona została przez Pracowników Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim. W ramach akcji zaprezentowane zostały filmy edukacyjne. Na stoisku informacyjnym uczniowie otrzymali materiały tematyczne w postaci zakładek do książek, broszurek informacyjnych, ulotek oraz plakatów. Koordynatorem przedsięwzięcia był pedagog szkolny Agata Krawczyk-Paulus.

 

lightbox lightbox lightbox

Grupa humanistyczna w sądzie rejonowym

W dniu 15 lutego część klasy 2 c (grupa humanistyczna) w ramach zajęć edukacji prawniczej odwiedziła Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim. W tym dniu przysłuchiwali się rozprawie karnej prowadzonej przez sędzię Małgorzatę Zimorską–Abdullaev (II Wydział Karny). Sprawa dotyczyła wypadku samochodowego. Po zakończeniu rozprawy pani sędzina odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów i  zaprosiła na kolejne rozprawy. Opiekunem młodzieży była mgr Donata Konieczna.

 

lightbox

Walentynkowy Wiersz Miłosny

W czwartek 16 lutego w Bibliotece Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim odbyło się ogłoszenie wyników 14. edycji powiatowego konkursu literackiego „Walentynkowy Wiersz Miłosny”. Miło nam poinformować, że w kategorii „młodzież ponadgimnazjalna” wyróżnienie otrzymała Joanna Wolińska z kl. II a za wiersz "Dzień z życia Mizogina". Gratulujemy!

 

lightbox

Kartka na Walentynki

Najpiękniejszą kartkę walentynkową na konkurs języka niemieckiego Kartka na Walentynki przygotowała Patrycja Frach z klasy 2b.W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 80 uczniów  z klas 1 i 2. Kartka walentynkowa  musiała spełniać 3 kryteria: zawierać graficzny motyw walentynkowy, wiersz o miłości lub przyjaźni oraz być poprawna pod względem językowo- ortograficznym. Jury konkursowe w składzie: Angelika Cuper, Szymon Piotrowiak, Tomasz Płóciennik oraz Aneta Widyńska ( wszyscy  z klasy 3e) przyznało miejsce drugie Emilii Wewior (kl.1b) oraz ex aequo miejsce trzecie dla Arkadiusza Ciszaka (kl.2a) i Jakuba Biegańskiego (kl.1c).Opiekę merytoryczną nad konkursem sprawowała mgr Anna Kaczmarek.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox  lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

podaruj nam 1%

lightbox  

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )