O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightbox lightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Już niedługo, coraz bliżej....

 

Informujemy, że inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w czwartek 1 września 2016 r.

w auli szkolnej w następującym porządku:
- kl. I - godz. 8.30
- kl. II i III - godz. 9.30

 

lightbox

Zestaw podręczników.

w zakładce dokumenty szkolne pojawił się do wglądu lub pobrania   Szkolny Zestaw Podręczników obowiązujący w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w roku szkolnym 2015/2016.

Zapraszamy na koncert.

W najbliższą niedzielę w Antoninie koncertował będzie nasz absolwent : Karol Kowal - muzyk, kontrabasista Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Zapraszamy miłośników muzyki do Pałacyku Myśliwskiego Antoniego Radziwiłła.

Poniżej szczegóły wydarzenia:
ANTONIN, 24 lipca 2016, 19.oo
Finał 33. Konfrontacji Chopinowskich
PROGRAM:

Paul HINDEMITH – Sonata na kontrabas i fortepian
części: Allegretto / Scherzo: Allegro assai / Molto adagio – Recitativo – Lied: Allegretto grazioso

Katarzyna BROCHOCKA – Pas de basse. Suita na kontrabas solo (polskie prawykonanie)
części: Port de bras / Déboulés / Arabesque / Ballotté / Dégagé / Chassé

Johannes BRAHMS – Sonata e-moll, op. 38 (oryg. na fortepian i wiolonczelę)
części: Allegro non troppo / Allegretto quasi Menuetto / Allegro

 

 

 

 

 

lightbox lightbox lightbox

 

Podczas koncertu będzie też dostępna do nabycia płyta "Brochocka, Weinberg: Double Bass Works" https://www.facebook.com/DoubleBassWorks

Trwa nabór do klas pierwszych

Gimnazjalisto czekamy na Ciebie w II LO !

Gratulujemy uczniom bardzo dobrych świadectw ukończenia gimnazjum i wyboru szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkich niezdecydowanych i tych, dla których zabrakło miejsc w wymarzonych szkołach serdecznie zapraszamy do II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. 

                                                                                  Dyrekcja,

                                                                                      Grono Pedagogiczne,

                                                                                          Samorząd Uczniowski

 

 

 

lightbox

 

 

Przypominamy, że sekretariat czynny jest w godzinach: 7.30 - 15.30

od godz.14.00 wejście od ulicy Zamenhoffa .

Strzeleckie "Powitanie lata"
W sobotę 25 czerwca na Strzelnicy Bractwa Kurkowego im. Księdza Kazimierza Jagielskiego w Raszkowie zorganizowany został trening oraz zawody strzeleckie – wielobój strzelecki z broni palnej sportowej ”Powitanie Lata”. Uczniowie strzelali na punkty z karabinu sportowego kbks oraz pistoletu bocznego zapłonu Margonin. Po klasyfikacji, uczestnicy zawodów i treningu mięli okazję zapoznać się praktycznie z bronią, którą już widzieli w szkole podczas spotkania z panem Tadeuszem Jagielskim Prezesem Zarządu LOK w Ostrowie Wlkp.
Zawodnicy strzelali więc z pistoletu Walter P 99, potem poznali w działaniu karabin wojskowy czeskiej produkcji CZ SA vz.58 (podobny do kałasznikowa), a na końcu wystrzelali po kilka naboi do stalowych tarcz ze strzelby samopowtarzalnej Bajkał MP – 155.
Zwycięzcą zawodów Wielobój Strzelecki – broń palna „Powitanie Lata” został Tobiasz Świtoń z klasy I B, otrzymał złoty medal i dyplom. Miejsca drugie i trzecie zdobyły uczennice z ZSE w Ostrowie Wlkp. Opiekunem uczestników i organizatorem zawodów był Paweł Foedke (Szkolne Koło Strzeleckie przy II LO), sędzią głównym zawodów natomiast Tadeusz Jagielski (ZR LOK Ostrów Wlkp.).
lightbox lightbox lightbox lightbox
Strzelecka liga klasowa

W piątek 24 czerwca po uroczystości zakończenia roku szkolnego wręczone zostały nagrody i dyplomy za osiągnięcia w klasowej lidze strzeleckiej Szkolnego Koła Strzeleckiego LOK. Sklasyfikowani zostali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe średnie wyników podczas strzelania wieloetapowego. Pierwsze miejsce zajęła Żaneta Woźniak z klasy I B, drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Galusińskiemu z Kl. I B, a trzecie Tobiaszowi Świtoniowi też z klasy I B. Gratulujemy!

 

lightbox lightbox

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

W iście afrykańskiej aurze zakończyliśmy bardzo udany rok szkolny 2015/2016. Świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, liczne narody  to temat przewodni Uroczystości. Najbardziej cieszą wyniki naszych uczniów, którzy swoją bardzo ciężką pracą osiągnęli tradycyjnie  od wielu lat, w dużej liczbie - 24,  średnią ocen powyżej 5,00 !!! Świadectw z wyróżnieniem za średnią powyżej 4,75  wręczyliśmy 57 !!!

Najlepszymi z najlepszych w tym roku szkolnym są:

Klaudia Gryglewska - 2b  5,82

Katarzyna Kozłowska - 2a  5,57

Aleksandra Popłonyk - 2d  5.55

Anna Wołowicz - 2d  5,55

Joanna Wolińska - 1a  5,41

Klasa 1b otrzymała puchar i dyplom za uzyskanie najwyższej frekwencji - 93 %.

Przebieg uroczystości uświetnił krótki program artystyczny kl.2a, który wprowadził nas w atmosferę właśnie rozpoczętych wakacji.
GRATULUJEMY NASZYM KOCHANYM PRYMUSOM oraz WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM wyników i sukcesów osiągniętych w działalności na różnych płaszczyznach!!!

Dziękujemy: Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w życie szkoły w minionym roku szkolnym !!! ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

 

Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie altówkowym dla naszej uczennicy.

IV Skierniewickie Spotkania Młodych Altowiolistów – konkurs ogólnopolski pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej zakończył się sukcesem ostrowianki Anny Wołowicz, która uzyskała wyróżnienie w grupie I. Konkurs odbył się w dniach 14-15 czerwca w szkole muzycznej w Skierniewicach.

Zespół Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim reprezentowała Anna Wołowicz, uczennica klasy II szkoły średniej, z klasy altówki Agaty Falkiewicz. Jury oceniło uczestników zgodnie z przyjętymi kryteriami i postanowiło przyznać Annie Wołowicz wyróżnienie. Altowiolistce akompaniował Andrzej Henryk Bączyk.

Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: prof. dr hab. Róża Wilczak – Płaziuk –Akademia Muzyczna im. K i G. Bacewiczów w Łodzi, prof. dr hab. Izabela Ceglińska - Akademia Muzyczna im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi oraz prof. dr hab. Małgorzata Skorupa- Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku.

 

lightbox

Wyniki konkursu z literatury brytyjskiej
W dniu 17 czerwca 2016 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja angielskojęzycznego konkursu wiedzy o literaturze brytyjskiej. Tym razem pytania konkursowe dotyczyły okresów: Renesansu, Oświecenia i Romantyzmu. Laureatom konkursu, Klaudii Gryglewskiej oraz Mikołajowi Walczakowi z kl. 2b, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorka i fundatorką nagród była mgr Krystyna Woronin
“Art (including literature) is the barometer of a culture. It reflects the sum of a society’s deepest philosophical values: not its professed notions and slogans, but its actual view of man and of existence.” ― Ayn Rand, The Romatic Manifesto.
lightbox
Podsumowanie projektu "Młodzi w grze"
W piątek 17 czerwca młodzież naszego liceum uczestniczyła w podsumowaniu projektu “Młodzi w grze”, które odbyło się w gmachu Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zasadniczym elementem projektu było przeprowadzanie warsztatów, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę i kompetencje niezbędne do organizowania obywatelskich gier terenowych czyli wcześniej zaplanowanych form aktywności zbiorowej w przestrzeni publicznej. Uczniowie - kandydaci na liderów lokalnych - przeprowadzili grę według własnego scenariusza. Gra, w której uczestniczyli uczniowie ostrowskich gimnazjów, miała na celu przybliżenie jej uczestnikom społeczno-kulturowej specyfiki lokalnej przestrzeni oraz uwrażliwienie na kwestie związane z funkcjonowaniem społeczności lokalnej. Podczas podsumowania projektu wręczono certyfikaty udziału w projekcie a najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali specjalne dyplomy i medale.
Nasze Liceum było partnerem w projekcie pt.: “Młodzi w grze. Podniesienie kompetencji obywatelskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Bolesławcu, Oławie, Ostrowie Wielkopolskim, Sycowie, Ząbkowicach Śląskich i Żmigrodzie”, realizowanym przez Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej we Wrocławiu, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
lightbox lightbox lightbox lightbox
hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )