O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                         www.licea.perspektywy.pl 

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Oddaj głos na Janka!

Trwa głosowanie w 20 EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO USKI. Wśród kandydatów jest uczeń naszej szkoły – Janek SobierajCelem projektu jest wspieranie uczniów szczególnie uzdolnionych. Janek Sobieraj wielokrotnie udowodnił, że ma wybitne osiągnięcia naukowe, artystyczne i niejednokrotnie zasłużył się dla swojego regionu. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, wiceprzewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, koordynatorem wielu projektów społecznych, za co został doceniony przez Starostę Ostrowskiego Pawła Rajskiego mianem Lidera Życia Społecznego. Janek to osoba, która wyróżnia się swoją aktywnością w różnych obszarach działalności, a jego praca, pasja i hobby decydują o potencjale naszego regionu.

Prosimy zatem o oddanie głosu. Dla Was to chwila - jedno kliknięcie, a dla Janka ogromna szansa. http://www.uski.edu.pl/index.php?page=ankieta

 

 

lightbox

Spotkania z rodzicami.

We wtorek 25 kwietnia 2017 o godz. 17.30 rozpoczną się wywiadówki, na które zapraszamy rodziców uczniów z wszystkich klas.

Kolejne zajęcia klasy patronackiej

W środę 12 kwietnia grupa humanistyczna klasy I c uczestniczyła w zajęcia w ramach patronatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Tym razem humaniści wzięli udział w warsztatach dotyczących współczesnej frazeologii, prowadzonych przez dr G. Dziamską. Młodzież dowiedziała się, jaki wpływ mają media a także potoczna odmiana polszczyzny na rozwój frazeologii. Drugim blokiem zajęć był fascynujący wykład dr M. Jarneckiego o wartościach podróżowania. Licealiści obejrzeli mnóstwo zdjęć z różnych stron świata oraz wysłuchali opowieści o zwyczajach ludzi z rozmaitych krajów.

Wszyscy wrócili zadowoleni. Były to już siódme zajęcia w ramach klasy patronackiej.

 

lightbox

Wesołego Alleluja !

lightbox

“Ostrów Wielkopolski – miasto trzech kultur”

Grupa młodzieży klas I naszego liceum przygotowała film edukacyjny pod tytułem “Ostrów Wielkopolski – miasto trzech kultur”. Odbyło się to w ramach projektu “Szkoła dziedzictwa. Wielokulturowość” organizowanego przez Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego “Brama Poznania”. Celem projektu było poszerzenie wiedzy na temat wielokulturowości miasta Ostrowa Wielkopolskiego, odkrycie miejsc pamięci oraz przedstawienie w przystępny sposób zróżnicowania narodowościowego miasta w przeszłości. Podczas procesu dokumentacji młodzież odwiedziła takie miejsca, jak: konkatedra, dawna synagoga, tzw. Stary Cmentarz, kirkut na Placu 23 Stycznia, dworzec, fabryka "Spomax", dawny Browar i wiele innych. Po zdobyciu informacji na temat wielokulturowości miasta młodzież umieściła zebrane informacje w krótkim filmiku. Sukcesem grupy było zdobycie wiedzy na temat historii miasta oraz możliwość stworzenia filmiku, który może posłużyć innym ludziom do poszerzania swojej wiedzy na temat wielokulturowości Ostrowa Wielkopolskiego.

Film można znaleźć na stronie https://drive.google.com/file/d/0B5zz41TfwHU-aVRJRlpseExNRWs/view

 

lightbox

Wystawa „Józef Wybicki. Patriota czasów oświecenia”

W poniedziałek 10 kwietnia odbyło się w naszej auli otwarcie wystawy planszowej pt. „Józef Wybicki. Patriota czasów oświecenia”. Wystawa jest częścią projektu edukacyjnego „Jeszcze Polska nie umarła”, nad którym honorowy patronat sprawuje Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Ma to związek z przypadającymi w tym roku wieloma rocznicami – 270. rocznicą urodzin Józefa Wybickiego, 220. rocznicą powstania Mazurka Dąbrowskiego i 90. rocznicą ustanowienia tego utworu naszym hymnem państwowym. Wystawa składa się z 12 plansz, na których zaprezentowane zostało życie wybitnego Polaka i Wielkopolanina z wyboru – Józefa Wybickiego. Wystąpienie koncentrujące się na kluczowych wydarzeniach z życia bohatera – udziale w konfederacji barskiej, pracach nad reformą prawa w czasach stanisławowskich, okresie legionowym i latach 1806-1807, wygłosiła dr Katarzyna Podczaska z Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

Zajęcia ćwiczeniowe w poznańskim szpitalu

Dnia 6 kwietnia uczniowie klasy 2a i 1b wraz z opiekunami: ks. P. Wczesnym i p. K. Lisiak uczestniczyli w zajęciach ćwiczeniowych w szpitalu przy ul. Przybyszewskiego w Poznaniu.  Zajęcia obejmowały tematykę kardiologii, gastroenterologii, neurologii i  neurochirurgii. Uczniowie uczestniczyli w  badaniu  USG dopplerowskim, badaniu EEG, odwiedzili odział neurologii dziecięcej, a także obejrzeli film i wysłuchali relacji z  operacji guza mózgu. Młodzież miała możliwość spotkania się z pacjentką chorującą na epilepsję. Otwartość i kompetencja osób prowadzących zajęcia wpłynęła bardzo  twórczo na naszą młodzież. 
Zajęcia odbyły  się w ramach współpracy II LO z UM  w Poznaniu.

 

 lightbox                                                                             lightbox                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

 

   

"Drugie życie"

We wtorek 4 kwietnia w ramach kampanii „Drugie Życie” wraz z uczniami 3 LO zorganizowaliśmy spotkanie z  dr. hab. n. med. Maciejem Głydą (transplantologiem z Oddziału Transplantologii i Chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu) i panią Renatą Maternik (osobą po przeszczepie). Kampania ta ma na celu promowanie podpisywania oświadczeń woli i niesienia wiedzy o przeszczepianiu narządów, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą oraz edukację w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów w naszym kraju. Podczas spotkania dr Głyda przeprowadził wykład na temat transplantacji i bardzo szczegółowo omówił liczne aspekty dokonywania przeszczepów. Bardzo duże wrażenie na uczniach wywarła historia pani Renaty, która 12 lat temu narodziła się na nowo dzięki transplantacji. Oświadczenia woli można znaleźć u pani Katarzyny Lisiak w sali nr 18.

 

lightbox 

 

Hiszpanie w Reymoncie

W dniach od 29 marca do 5 kwietnia gościliśmy w naszej szkole czternastu uczniów i dwóch nauczycieli z Institut Baix Camp w Reus w Hiszpanii. Nasi goście mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca w Ostrowie, zamek w Gołuchowie, stolicę Dolnego Śląska - Wrocław oraz zobaczyć jak produkuje się czekoladę w cukierni Szorski. Dziękujemy uczniom naszej szkoły za opiekę nad naszymi gośćmi, a także nauczycielom Justynie Kociembie-Żulickiej, Jarosławowi Biernaczykowi i Krystynie Woronin za pomoc w organizacji wymiany. Za wsparcie finansowe i materialne dziękujemy: Radzie Rodziców przy II LO, firmom Biuro Księgowe Marzena Latajka, ATK Marciniak sp. jawna oraz Panu Donato Berchicci. Koordynatorkami wymiany były Kamila Bodył, Katarzyna Kornaszewska-Kłakulak i Anna Cieplik.

 

lightbox lightbox lightbox 

więcej fotek w galerii Hiszpanie w Ostrowie 2017

Gościliśmy profesora J.Czubaka.

W czwartek 6 kwietnia odwiedził naszą szkołę prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak. Profesor, który jest wychowankiem naszej szkoły, obecnie kieruje Kliniką Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej w Otwocku. Jest światowej sławy specjalistą w dziedzinie leczenia stawu biodrowego. Profesor wybrany został także Prezydentem Europejskiego Towarzystwa Ortopedii Dziecięcej. W roku 2016 miasto Ostrów Wielkopolski przyznało profesorowi tytuł Honorowego Obywatela.
Profesor Jarosław Czubak podczas pobytu w naszej szkole spotkał się z młodzieża w auli, gdzie opowiadał o swych latach szkolnych w murach II LO oraz swej pracy lekarza-ortopedy w Polsce, Afryce i w Indiach. Następnie poprowadził lekcję biologii, podczas której omówił choroby układu kostnego człowieka. Spotkanie z profesorem Czubakiem zorganizował nauczyciel historii Jarosław Biernaczyk.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

podaruj nam 1%

lightbox  

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )