O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Tydzień Kariery

 

W dniach od 17 – 21 października Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowie Wielkopolskim przystąpił do realizacji projektu  "Ogólnopolski Tygodzień Kariery". Jak w roku poprzednim tak i w tym udział w tym przedsięwzięciu wzięła nasza szkoła. Czwartek 20 października to dzień, który był skierowany do gimnazjalistów, aby ułatwić im podjęcie decyzji odnośnie wyboru szkoły średniej. Stąd też i tego dnia uczniowie naszej szkoły Kamil Lewandowski, Monika Rosada z klasy 3 d oraz Dariusz Hadaś z klasy 2a z opiekunami p. Agatą Krawczyk-Paulus oraz p. Katarzyną Lisiak prezentowali ofertę naszej szkoły. Młodzież przygotowała pokaz pierwszej pomocy oraz  mierzyła ciśnienie,  poza tym osoby odwiedzające mogły oglądać preparaty pod mikroskopami optycznymi a także wykonać  samodzielnie świeże preparaty. Odwiedzający mogli  zapoznać się z ofertą szkoły poprzez prezentację multimedialną i bezpośrednią rozmowę z uczniami i opiekunami. Nasze stanowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów.

 

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Sukces naszych pływaków

 

 W czwartek 20 października na basenie „ Wodny Raj ” odbyły się  Indywidualne oraz Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Ostrowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu. W zawodach tych startowała reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w składzie:

 • Wiktoria Błaszczyk z klasy I b
 • Aleksandra Popłonyk z klasy III d

 • Anna Wołowicz z klasy III d
 • Bartosz Brzęczkowski z klasy III e
 • Mikołaj Hirsa z klasy I b
 • Kacper Sukiennicki z klasy I a

 • Krzysztof Sutarzewicz z klasy III e

 

 W konkurencjach indywidualnych zdobyliśmy 3 medale :

 

 • Aleksandra Popłonyk zajęła w stylu dowolnym I miejsce, w stylu klasycznym I miejsce, zdobywając tytuł Mistrzyni Powiatu Ostrowskiego w obu stylach

 • Anna Wołowicz zajęła III miejsce w stylu dowolnym

 

Pozostali zawodnicy uplasowali się wprawdzie poza podium ale ich starty pozwoliły nam zająć w klasyfikacji drużynowej, wśród wszystkich szkół średnich Powiatu Ostrowskiego:

 

· w kategorii dziewcząt II miejsce

 

· w kategorii chłopców V miejsce

 

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły !

Gratulacje!

Opiekunem zespołu jest Beata Nowicka

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

 

Nasz krasomówca

Bogaty, barwny język, płynność oraz poprawność wyrażania się, umiejętność prezentacji tematu, kontakt ze słuchaczem - połączenie tych wszystkich elementów w całość wcale nie jest łatwe. Takimi umiejętnościami wykazali się młodzi, zdolni mówcy w ramach eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego. Tegoroczne, piętnaste eliminacje, odbyły się 10 października a ich organizatorem była Komisja Młodzieżowa Zarządu Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim. Brali w nich udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego. Uczestnicy konkursu przygotowywali do zaprezentowania dwa tematy związane z turystyką, krajoznawstwem i historią regionu. Jurorzy zwracali uwagę na: bogactwo języka i jego barwność, płynność oraz poprawność wyrażania się, zgodność prezentowanych treści z tematyką konkursu, ogólną prezentację tematu, sugestywność wypowiedzi, płynność oraz poprawność wyrażania się, dostosowanie tekstu do osobowości i wieku występującego oraz kontakt ze słuchaczami. Miło nam poinformować, że wśród zdobywców I miejsca znalazł się uczeń klasy II c naszego liceum Jan Sobieraj, przygotowany przez p. Danutę Nowak. Kolejny etap zmagań będzie miał miejsce w Poznaniu już 22 października – życzymy powodzenia!

lightbox

Ślubowanie klas pierwszych


W środę 12 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej drugiej okazji dyrektor szkoły przyznał nagrody dla nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Część artystyczną przygotowała klasa II a wraz z polonistą Janem Prokopem i wychowawczynią Katarzyną Lisiak.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

XVII olimpiada PCK

„Życie bez nałogów” to hasło XVII Olimpiady Sportowo – Zdrowotnej dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego, zorganizowanej przez Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Ostrowie Wielkopolskim. Celem olimpiady była popularyzacja sportu, rozwój aktywności młodych ludzi, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz szerzenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy.

Zawody odbyły się 17.października 2016r. w hali sportowej Klubu "Stal Ostrów" przy ul.Kusocińskiego.

Dziesięcioosobowe drużyny  pod okiem sędziów rywalizowały ze sobą w trzech etapach.
Najpierw wybrane osoby z drużyny musiały wykazać się pracą na fantomie a następnie przystąpiły do pisania testu z pierwszej pomocy. Trzeci etap olimpiady składał się z konkurencji sprawnościowych.

Nasza drużyna w składzie: Oliwia Kempińska, Joanna Wolińska, Julia Kempińska, Maria Przybylska, Daria Dzięcioł, Aleksandra Rajchert, Arkadiusz Ciszak, Mariusz Paprocki, Denis Górnas, Patryk Powalisz po części teoretycznej i sprawnościowej zajęła czwarte miejsce.
Gratulujemy! Opiekunem drużyny, którą skompletowała p.Katarzyna Lisiak była p. Beata Nowicka.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

Oddali krew

Dnia 10 października uczniowie naszej szkoły (5 osób) udali się do OCK na akcję oddawania krwi. Po wstępnych badaniach krew mogło oddać troje uczniów - każdy z nich po raz pierwszy. Było to nowe i wartościowe przeżycie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że takie akcje są potrzebne, bowiem  powszechnie wiadomo, że krew jest darem życia. Uświadamianie młodzieży co do potrzeby organizowania takich akcji jest ważne z punktu widzenia ratowania życia ludzkiego. Wszyscy uczniowie po oddaniu krwi zostali obdarowani czekoladą i colą, aby przyspieszyć regenerację i uzupełnić wszystkie powstałe niedobory w organizmie. Wszystkich zainteresowanych i pełnoletnich uczniów zachęcamy do uczestnictwa w kolejnej akcji krwiodawstwa.
Szkolnym koordynatorem akcji była p. Katarzyna Lisiak, a opiekunem młodzieży podczas akcji p. Agata Krawczyk-Paulus.

 

lightbox lightbox lightbox

Trzecie miejsce w Wielkopolsce

Dnia 9 października w Lusowie odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. Podczas zmagań należało wykazać się wiedzą krajoznawczo-turystyczną dotyczącą Polski, odbyć indywidualnie marsz na orientację i pokonać rowerowy tor przeszkód. Reprezentacja powiatu ostrowskiego w składzie: Oliwia Kaźmierczak, Mariusz Paprocki i opiekun Danuta Nowak zajęła III miejsce w województwie wśród 12 drużyn reprezentujących powiaty województwa wielkopolskiego. Uczniowie II LO wraz z opiekunem od wielu lat przygotowują się do olimpiad i turniejów krajoznawczo-turystycznych, kwalifikując się do finałów ogólnopolskich. Gratulujemy i życzymy dalszych krajoznawczo-turystycznych sukcesów!

 

lightbox

Nagrodzona przez Starostę

13 października w ostrowskiej "Starej Przepompowni" odbyło się powiatowe Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji Starosta Ostrowski Paweł Rajski wręczył wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Starosty. Wśród nagrodzonych znalazła się m.in. pani prof. Beata Nowicka z naszej szkoły. Gratulujemy!

 

lightbox lightbox lightbox

Konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu”

Biblioteka Szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim zapraszają uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim   do udziału w konkursie fotograficznym pt. Przyłapani na czytaniu”.

Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie osoby czytającej książkę, gazetę, czasopismo w domu lub miejscu publicznym (park, przychodnia, autobus itp.).

Zdjęcia należy przesłać drogą elektroniczną wraz z imieniem i nazwiskiem autora pracy i klasą      do której uczęszcza na adres: libra4@o2.pl, ewentualnie dostarczyć na innym nośniku do biblioteki szkolnej w terminie do 18 listopada 2016r.  

Serdecznie zapraszamy :) 

 

 

Regulamin konkursu fotograficznego „Przyłapani na czytaniu”

 

 

 1. Organizatorami konkursu są: biblioteka szkolna i Samorząd Uczniowski.
 2. Konkurs adresowany jest do uczniów II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim.
 3. Celem konkursu jest przede wszystkim promocja i popularyzacja czytelnictwa, a także zachęcenie do ukazania za pomocą obrazu fotograficznego tego, co wydaje się w książkach ciekawe, magiczne, niesamowite, wyjątkowe i warte zauważenia.
 4. Zadaniem uczestników konkursu jest sfotografowanie osoby czytającej książkę, gazetę, czasopismo w domu lub miejscu publicznym (np. ulica, park, przychodnia, autobus itp.).
 5. Zdjęcia należy przesłać drogą elektroniczną wraz z imieniem i nazwiskiem autora pracy, klasą do której uczęszcza na adres: libra4@o2.pl,  ewentualnie dostarczyć na innym nośniku do biblioteki szkolnej w terminie do 18 listopada 2016r.  Dopisek: KONKURS FOTOGRAFICZNY. Nadesłana fotografia musi być zapisana w formacie JPEG.
 6. Każdy uczestnik może nadesłać od 1 do 3 fotografii.
 7. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac, a zwycięzcy otrzymają nagrody.
 8. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 listopada 2016r.
 9. Nadesłane prace zostaną wyeksponowane w gablocie bibliotecznej oraz zamieszczone        na stronie internetowej szkoły i profilu biblioteki na Facebooku: https://www.facebook.com/Kalejdoskop-biblioteczny-II-LO-1739461796283767/?ref=aymt_homepage_panel

lightbox

Wrócili z Hiszpani
W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły wyjechali do Hiszpanii w ramach prowadzonej od kilku lat wymiany ze szkołą Institut Baix Camp z Reus. Było po prostu wspaniale:) Zachwycało nas wszystko: błękitne niebo nad starożytnymi ruinami w Tarragonie, słone i czyste Morze Śródziemne, palmy na ulicach i drzewa cytrynowe. Nasi hiszpańscy koledzy chętnie pokazywali nam miejsca spotkań katalońskiej młodzieży, oprowadzali po urokliwych uliczkach miast i rozmawiali z nami, szlifując angielski.Ta wycieczka była fantastyczną odskocznią od codzienności i złapaniem odrobiny "lata jesienią".
lightbox lightbox lightbox
więcej zdjęć w fotogalerii... http://2liceum.osw.pl/strona=Hiszpania_2016
hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )