O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                         www.licea.perspektywy.pl 

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Nabór na rok szkolny 2017-18
Nabór do naszej szkoły odbędzie się w dn. 22 maja – 9 czerwca 2017 r.
Szczegóły na stronie Powiatu Ostrowskiego https://nabor.pcss.pl/ostrow/szkolaponadgimnazjalna/nabor/

 

Już teraz możesz pobrać wniosek o przyjęcie do szkoły http://2liceum.osw.pl/strona=dla_kandydatow

 

Zapoznaj się z harmonogramem naboru : http://2liceum.osw.pl/strona=dla_kandydatow

 

 

Zapraszamy zainteresowanych gimnazjalistów do sekretariatu naszego liceum w godzinach 8.00-15.00. 

Nagrody odebrane

 

Opiekunka Samorządu Uczniowskiego,Donata Konieczna wręczyła nagrody za ciekawy strój związany z powieścią „Chłopi”, która była tematem przewodnim IV Pikniku z Reymontem. Nagrody odebrali Gabrysia Rzekiecka z 2 c i Paweł Piechocki z 1 a.

 

lightbox lightbox lightbox

IV Piknik z Reymontem

We wtorek 23 maja 2017r. odbyło się Święto Patrona II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim  w ramach IV Pikniku z Reymontem. Impreza została zrealizowana przez II LO oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Reymonta dzięki dofinansowaniu Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Przewodnim tematem IV Pikniku byli „Chłopi”, za których napisanieWładysław Reymont otrzymał Literacką Nagrodę Nobla.

W auli szkoły można było m.in. poznać bohaterów powieści Reymonta, których odegrali w kilku scenkach teatralnych uczniowie szkoły wraz z nauczycielami, zobaczyć wystawę elementów kultury ludowej, sprzętów i narzędzi używanych w gospodarce, zapoznać się z obrzędami dożynkowymi zaprezentowanymi przez przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Publicznego Przedszkola nr 6. Na korytarzach zaproszeni goście, młodzież gimnazjalna i społeczność reymontowska mogli podziwiać obrazy wsi polskiej autorstwa Ady Oleksy z klasy 1 b oraz zdjęcia pejzaży wiejskich przygotowanych przez  grupę humanistyczną z klasy 1 c. Na koniec części oficjalnej Zespół Śpiewu i Tańca „Przygodzice”, w którym występują również uczniowie II LO, zaprezentował taniec ludowy. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wzięcia udziału w biesiadzie wiejskiej, by poznać smaki tradycyjnej kuchni wielkopolskiej.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Projekt "Więksi dla mniejszych"

Podczas realizacji projektu w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii" uczęszczałyśmy do szpitala przy ul. 3-go Maja w Ostrowie Wielkopolskim, na Oddział Rehabilitacji Dzieci, by umilać im spędzany tam czas. Przeprowadzałyśmy z nimi zajęcia dopasowane do przedziału wiekowego. Przez cały okres realizacji projektu plan zajęć dla naszych podopiecznych obejmował różne zajęcia plastyczne i taneczne, granie w gry planszowe i ruchowe, czytanie bajek, organizowanie dla nich konkursów, naukę pisania i czytania, a nawet raczkowania czy chodzenia. Odwiedzałyśmy również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie zajmowałyśmy się przebywającymi tam psami. Przez to pracowite pół roku, udało nam się zrealizować także dwie, zakończone pełnym sukcesem, zbiórki. Pierwsza dla schroniska (zimowa), gdzie zbierane były koce, ręczniki i zakupiona została karma. Druga dla dzieci ze szpitala (świąteczna), podczas której zbierane były zabawki, gry i książeczki. Mimo, iż formalnie projekt zakończył się, mamy zamiar kontynuować wykonywane przez nas prace.

 

 lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightboxlightbox

Zapraszamy

lightbox

Sprachdoktor rozstrzygnięty!

Mateusz Nowak z kl. 2b iSara Stenmans z kl.1b zajęli bardzo wysokie lokaty w województwie wielkopolskim w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Sprachdoktor2017. W kategorii Student Mateusz Nowak zajął miejsce 6 (155 w Polsce), jego koledzy Justyna Sworzyńska  kl.2a  miejsce 7 i Marianna Bąk kl. 2b miejsce 22. Sara Stenmans w kategorii Junior zajęła miejsce 7 (199 w Polsce). Kolejne miejsca  w tej samej kategorii zajęli: Marcin Bzik kl. 1b- miejsce 8 oraz Monika Kudlińska kl. 1b – miejsce 11. Wszyscy uczestnicy konkursu  uplasowali się wśród 35 najlepszych uczestników w Wielkopolsce! W całym kraju wzięło udział w konkursie 6067 zawodników. Uczniów do konkursu  przygotowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Projekt "Jabłuszko - zdrowe serduszko"

Zauważonym przez nas problem społecznym jest otyłość wśród dzieci. Czym jest spowodowana? Dzieci wolą grać w symulatora piłki nożnej, niż ganiać za piłką z kolegami. Większość wolnego czasu spędzają na oglądaniu telewizji lub graniu na telefonie, w gry, które nie mają na celu nawet ich rozwijać. Zachęcałyśmy je poprzez zabawę do ruchu, przedstawiałyśmy korzyści płynące z zabawy na świeżym powietrzu i dlaczego tak ważny w każdym wieku jest sport. Pozostaje drugi problem: brak ochoty na jedzenie warzyw lub owoców. Tutaj również starałyśmy się przedstawić dzieciom, dlaczego tak ważne jest dostarczenie swojemu organizmowi witamin. Mówiłyśmy dzieciom, za co poszczególne witaminy są odpowiedzialne oraz co powoduję ich niedobór. Uważamy, iż od najmłodszych lat trzeba uczyć najmłodszych o zdrowym odżywianiu i tak ważnym sporcie bo "W zdrowym ciele ,zdrowy duch". 

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox 

Odżywiaj się zdrowo

W projekcie ,,Odżywiaj się zdrowo - a będziesz żyć kolorowo", realizowanym w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii", udział brały cztery uczennice klasy I b: Julita Adamczak, Marta Szczepańska, Nikola Słowińska i Julia Kempińska. Zajmowałyśmy się problemem społecznym dotyczącym biernego trybu życia oraz złych nawyków żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Pierwsze warsztaty zostały przeprowadzone 24 marca w przedszkolu nr 6.  Zrealizowałyśmy  wszystkie zaplanowane zadania. Współpracowałyśmy z kilkoma przedszkolami na terenie Ostrowa Wielkopolskiego oraz nawiązałyśmy partnerstwo ze Starostwem Powiatowym.

 

 lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

  

,,Wolontariuszem być”

Tworząc projekt ,,Wolontariuszem być” (w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii") za główny cel obrałyśmy sobie propagowanie idei wolontariatu w oparciu o własne doświadczenia, które zdobyłyśmy działając w Dziennym Ośrodku Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Ostrowie Wielkopolskim. Zanim jednak mogłyśmy podjąć bezpłatną pracę w tej placówce, musiałyśmy przejść szkolenie BHP pod kierownictwem ostrowskiego szpitala. Kiedy uzyskałyśmy odpowiednie kwalifikacje, rozpoczęłyśmy naszą działalność. W marcu i kwietniu dwa razy w tygodniu odwiedzałyśmy pacjentów ośrodka dotkniętych paraliżem i wodogłowiem, ale także podopiecznych świetlicy, która działała w tym samym miejscu. Spędzałyśmy czas z dziećmi czytając im bajki, opowiadając historie, śpiewając, czy urządzając zabawy plastyczne. Nie straszne było nam zajęcie się podopiecznymi, pomagając przy jedzeniu itp.

Później nadszedł czas na warsztaty dotyczące pracy wolontariusza. Poprowadziłyśmy lekcje w Szkole Podstawowej nr. 1 (klasy VIa, VIb, VIc, VId) oraz Gimnazjum nr. 2 (klasa II) w Ostrowie Wielkopolskim. Na zajęciach poruszałyśmy temat wolontariatu: jego problemy w Polsce, zakresy działania, drogi do wolontariatu, organizacje o charakterze wolontariatu, strony pozytywne i negatywne, obalałyśmy stereotypy i opowiadałyśmy o własnych doświadczeniach z nim związanymi.

Na tym jednak nie skończyło się nasze działanie. Przez cztery dni gościłyśmy w Przedszkolu nr 6 w Ostrowie Wielkopolskim, prowadząc zajęcia plastyczne i literackie z dziećmi. Na zajęciach plastycznych tworzyłyśmy z naszymi podopiecznymi piękne dzieła o tematyce marzeń. Na zajęciach literackich rozwijałyśmy wyobraźnie dzieci, przybliżyłyśmy im podstawowe pojęcia literackie, porozmawiałyśmy o dobrze znanych im baśniach, ulubionej literaturze dzieci oraz stworzyłyśmy razem z nimi podstawy do opowiadania, którego akcja dzieje się w Marzolandi, a głównym bohaterem jest właściciel Fabryki Marzeń.  Przedszkole nr 6 to nie jedyny partner naszego projektu. Z zajęciami literackimi przybyłyśmy także do Przedszkola nr 10 w Ostrowie Wielkopolskim.

Wsparcie finansowe udzieliła nam firma Budrem Stal Sp. z.o.o.

Z pewnością każda z nas wyniosła bardzo wiele z tego projektu. Przede wszystkim nauczyłyśmy się otwartości na ludzi i ich problemy. Na pewno niestraszne w przyszłości będzie nam przeprowadzenie formalnej rozmowy. Zdobyłyśmy także przydatne umiejętności pracy w grupie, co jest istotnym elementem życia w społeczeństwie.

 

lightbox lightbox lightbox  lightbox

"Zaloguj się do świata"

Projekt relizowany w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii", miał na celeu zachęcenie dzieci do spędzania czasu bez elektroniki. W dzisiejszym świecie nie ma dziecka, które by nie spędzało dużo czasu przed komputerem. Dlatego udałyśmy się do przedszkola w Przygodzicach, aby pokazać dzieciom inne sposoby spędzania czasu bez urządzęń elektronicznych. Czytałyśmy książki, kolorowałyśmy kolorowanki, prowadziłyśmy zajęcia ruchowe, a ostatnio upiekłyśmy z dziećmi ciasteczka. Przy realizacji projektu pomagało nam Nadleśnictwo Antonin.

 

lightbox lightbox lightbox

podaruj nam 1%

lightbox  

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )