O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 


 

 

 

   

 

            

                                                                                                                             
    

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza,                                                        

że II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Reymonta w Ostrowie Wielkopolskim

jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce oraz 50 najlepszych liceów w Wielkopolsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

                                                                                                                                          

 

Klasy pierwsze w roku szkolnym 2015/16

 

Szkolne Centrum Wolontariatu "Wolontario"

Dnia 15 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu „Wolontario”. Na spotkanie zostali zaproszeni pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Łukasz Handke oraz Paulina Rapacz a także Sylwia Kuświk, która pracuje jako pielęgniarka w Stacji Opieki Caritas znajdującej się przy parafii pw. św. Antoniego w Ostrowie Wlkp. Podczas spotkania zaproszeni goście mówili zgromadzonym uczniom o potrzebie wolontariatu wśród młodych ludzi. Dawali konkretne przykłady z naszego miasta gdzie jest potrzebna pomoc młodych w formie zrobienia zakupów, pobycia z dziećmi, odrobienia lekcji czy poświęcenia czasu drugiemu człowiekowi.

Po tygodniu w czwartek na dużej przerwie odbyło się spotkanie z chętnymi uczniami. Na to spotkanie przyszło czternastu uczniów z klas pierwszych i drugich, którzy chcą swój wolny czas ofiarować ludziom potrzebującym. W szkolne koło wolontariatu są zaangażowani również nauczyciele naszej szkoły: Katarzyna Lisiak, Katarzyna Skoczyńska, ks. Mariusz Dąbrowski i ks. Karol Hojeński.

     

Biologiczny sukces
W sobotę 24 stycznia w Poznaniu odbyły się zawody II stopnia (etap okręgowy) Olimpiady Biologicznej. Uczennice naszej szkoły odniosły ogromny sukces. Wiktoria Burhardt z klasy III d została jedną z siedmiu finalistów i tym samym zakwalifikowała się do etapu centralnego.Maria Falis z klasy III d zakwalifikowała się do grupy piętnastu najlepszych uczestników zdobywając tym samym tytuł laureata etapu okręgowego. Opiekunem obu olimpijek jest prof. Aleksandra Podskarbi. GRATULUJEMY!!!
Celem Olimpiady Biologicznej jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania biologią, pomoc szczególnie uzdolnionej młodzieży w podjęciu studiów na wyższych uczelniach, a także podniesienie poziomu nauczania biologii i zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę nauk biologicznych we współczesnym świecie.
lightbox
Prosimy o 1 %

lightbox  

lightbox

Co po gimnazjum - tylko II LO !

 

 

Za nami studniówka

W sobotę 24 stycznia prawie 350 osób bawiło się balu studniówkowym naszego Liceum. Przybyłych powitał dyrektor Karol Marszał, który życzył uczniom udanej zabawy i powodzenia podczas majowych egzaminów dojrzałości a następnie zaprosił wszystkich do poloneza. Potem rozpoczęła się zabawa, która trwała niemal do białego rana. A pierwszy z egzaminów - z języka polskiego - dokładnie za 100 dni: 4 maja 2015 r.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze studniówki, których autorem jest red. Marek Weiss: 
http://ostrow.naszemiasto.pl/artykul/studniowka-ii-lo-w-ostrowie-foto,3255968,artgal,t, id,tm.html 

Klasa patronacka na konferencji

W poniedziałek, 20 stycznia, na UAM w Kaliszu odbyła się konferencja poświęcona poetom Nowej Fali. Wykłady wygłosili znakomici znawcy literatury, a także studenci i miłośnicy współczesnej poezji. Wsród nich znalazła się uczennica humanistycznej klasy patronackiej III F, Alicja Kędziora, która interpretowała tekst S. Barańczaka "Spójrzmy prawdzie w oczy." Konferencji przysłuchiwała się cała klasa III F pod opieką prof. Justyny Żulickiej.

 

 lightbox

Projekt Level Up w naszej szkole

W dniu 11 stycznia po południu przyjechały do Ostrowa studentki Carla Galante z Brazylii i Haoyi Li z Australii. Z dworca odebrali je uczniowie naszej szkoły Anna Feruga i Piotr Jeziorański, którzy zaopiekowali się naszymi gośćmi. Celem tej wizyty był cykl wykładów i warsztatów dla uczniów II LO w ramach projektu o nazwie „Level Up”, organizacji Aiesec. Zajęcia odbywały się od poniedziałku 12 stycznia do piątku 16 stycznia. Celem tych zajęć było zapoznanie naszych uczniów z kulturą Brazylii, Chin i Australii oraz rozwijanie ich umiejętności językowych. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Koordynatorem projektu w naszej szkole były: Katarzyna Kornaszewska - Kłakulak i Aleksandra Chlasta - Górna. Szczególne podziękowania należą się pozostałym nauczycielkom języka angielskiego za pomoc w realizacji projektu oraz uczniom goszczącym studentki, którzy wspaniale wywiązali się ze swojego zadania.

 

lightbox  lightbox

Pojadą do Brukseli!

W sobotę 17 stycznia Mikołaj Dolata z kl. III c wziął udział w Noworocznym Spotkaniu Polskiego Stronnictwa Ludowego w Ostrowie Wielkopolskim. Spotkaniu towarzyszą od lat prezentacje dorobku kulturalnego naszego województwa. W związku z tym Mikołaj zaprezentował fragment powieści „Chłopi” Stanisława Władysława Reymonta, dzięki któremu wcześniej zwyciężył w ogólnopolskim 
konkursie recytatorskim poświęconym polskiemu zdobywcy Nagrody Nobla. Autor epopei „Chłopi” jest niezwykle ważną osobą dla Polskiego Stronnictwa Ludowego, nie tylko ze względu na zasług dla polskiej literatury, ale także dlatego, że był członkiem PSL. W tym roku mija 90 lat od śmierci Stanisława Reymonta.
W podziękowaniu za występ Mikołaj razem z opiekunką p. prof. Marzenną Podskarbi, która go przygotowywała do konkursu, otrzymali zaproszenie do Brukseli, ufundowane przez posła do Parlamentu Europejskiego Andrzeja Grzyba. Gratulujemy! 

 

lightbox lightbox lightbox

Konkurs Deutschfreund rozstrzygnięty!

 

Znane są wyniki XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund, który odbył się 19 listopada 2014r . Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 20 uczniów z 11 klas: 1b, 1d, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 3b, 3d, 3f. W zmaganiach konkursowych w Wielkopolsce wzięło udział 28 szkół tj. 470 uczniów. W całym kraju w konkursie startowało 6.479 uczestników z 2.327 szkół. Konkurs miał charakter wielokrotnego wyboru. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych - Junior (klasy 1) oraz Student (klasy 2 i 3). Konkurs na terenie szkoły koordynowała mgr Anna Kaczmarek. Uczniów do konkursu przygotowali nauczyciele języka niemieckiego: mgr Marcin Dryka oraz mgr Anna Kaczmarek. Miło nam poinformować, że 9 uczniów naszej szkoły na 19 startujących znalazło się w pierwszej „30” w województwie wielkopolskim. Najwyższe miejsce w konkursie zajęła Wiktoria Burghardt z klasy 3d, laureatka wielu konkursów językowych. Bardzo dobre miejsca zajęły także Dorota Świątek z klasy 2d oraz Kinga Sadowska z klasy 3d.W poprzednich edycjach konkursu Deutschfreund nasi uczniowie zajmowali również bardzo wysokie lokaty. Konkurs na trenie szkoły cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od wielu lat. Patronat nad konkursem objęła w tym roku szkolnym Politechnika Wrocławska. 

Szczegółowe wyniki:

L.p

Imię i nazwisko ucznia

klasa

kategoria

miejsce w Wielkopolsce

Nauczyciel

prowadzący

1.

Wiktoria Burghardt

3d

Student

4

70. miejsce

w Polsce

mgr Marcin Dryka

2.

Dorota Świątek

2d

Student

6

79. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

3.

Kinga Sadowska

3e

Student

13

161 miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

 

lightbox

Zawody strzeleckie

W dniu 12. stycznia trzy nasze uczennice brały udział w I Rudzie XXII Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej w Kaliszu pod kuratelą Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w Kaliszu oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Kaliszu. Zawodniczki z naszej szkoły, to: Michalina Zarycka z kl. II A, Roksana Idczak z kl.  I D i Martyna Walczak z kl. I D. Ostatnia runda zawodów będzie miała miejsce w maju br.

 

lightbox  lightbox  lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 

https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )