O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightbox lightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Drzwi otwarte

Zapraszamy do II LO :

 
- piątek 26 lutego godz. 12.00-18.00
- sobota 27 lutego godz. 9.00-14.00.
Konkurs Deutschfreund rozstrzygnięty!

Znane są wyniki XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutschfreund. Do konkursu w naszej szkole przystąpiło 22 uczniów z 8 klas: 1b, 2b, 2e, 3b, 3c, 3d, 3e, 3f. Konkurs na terenie szkoły koordynowała mgr Anna Kaczmarek, która przygotowała również wszystkich uczniów do konkursu. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych - Junior (klasy 1) oraz Student (klasy 2 i 3).W tegorocznej edycji konkursu Deutschfreund aż 9 uczniów naszej szkoły znalazło się w pierwszej trzydziestce najwyżej sklasyfikowanych uczestników konkursu na terenie województwa wielkopolskiego! W poprzedniej edycji tego konkursu nasi uczniowie zajmowali również bardzo wysokie miejsca w Wielkopolsce . Po raz kolejny z rzędu najwyższe miejsce wśród uczestników konkursu w kategorii Student zajęła Klaudia Gryglewska z klasy 2b. Wśród uczniów klas pierwszych  w kategorii Junior najwyżej sklasyfikowany został Bartłomiej Nowak z klasy 1b. W całym kraju w XV edycji konkursu wzięło udział 6356 uczniów z 356 szkół. W Wielkopolsce uczestniczyło w konkursie  464 uczniów z 28 szkół. Honorowy patronat nad konkursem objęła  Politechnika Wrocławska.Uczestnikom konkursu życzymy kolejnych sukcesów językowych!

Szczegółowe wyniki:

 

Kategoria Student

 

 

 

 

L.p

Imię i nazwisko ucznia

klasa

kategoria

miejsce

w Wielkopolsce

Nauczyciel

prowadzący

1.

Klaudia Gryglewska

2b

    Student

2

28. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

2.

Tomasz Rasiak

2d

Student

8

199. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

3.

Piotr Goleszyński

3e

Student

16

216. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

 

Kategoria Junior

 

 

 

 

1.

Bartłomiej Nowak

1b

Junior

22

242. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

2.

Mateusz Nowak

1b

Junior

40

477. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

3.

Julita Noweta

Marianna Bąk

1b

Junior

60

758. miejsce

w Polsce

mgr Anna Kaczmarek

 

lightbox lightbox lightbox

Obchody święta wyzwolenia miasta

W obchodach Święta Wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego, które odbyły się w sobotę 23 stycznia na ostrowskim Rynku, wziął udział poczet sztandarowy naszego Liceum: uczniowie klasy III E Patryk Hełka i Milena Demska wraz z wychowawcą Jarosławem Biernaczykiem.

 

lightbox lightbox

Reymont prosi o wsparcie.

lightbox

 

jak to zrobić ? Nic prostszego - wypełniając zeznanie roczne PIT - wystarczy wpisać ten nr KRS : 0000270261 oraz dopisek "II LO OSTRÓW WIELKOPOLSKI 1690"

 

lightbox lightbox

Znają Baczyńskiego

W środę 13 stycznia w czytelni Biblioteki Publicznej im. S. Rowińskiego w  Ostrowie Wielkopolskim odbyło się rozstrzygniecie 10. edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości  K. K. Baczyńskiego. Głównym celem konkursu było zainteresowanie młodych ludzi postacią K. K. Baczyńskiego, jego twórczością i przybliżenie problematyki II wojny światowej oraz promocja czytelnictwa. W konkursie pisemnym i recytatorskim wzięło udział 45 uczniów. Jury konkursowe oceniło testy z wiedzy o życiu i twórczości K. K. Baczyńskiego oraz recytacje wierszy poety, przydzielając nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W konkursie pisemnym dwie drużyny z naszej szkoły zdobyły główne nagrody.

I miejsce Weronika Bodylska (op. prof. Jan Prokop) i Marcin Prymas (op. prof. Marzenna Podskarbi)
III miejsce - Dominika Kurcz, Kinga Russek (op. prof. Marzenna Podskarbi)

W konkursie recytatorskim podopieczni pani prof. Marzenny Podskarbi zajęli:

II miejsce - Tomasz Płóciennik  za wiersz "Pragnienie",

III miejsce - Anna Kraska za wiersz  "Byłeś jak wielkie stare drzewo".

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

lightbox

Po raz kolejny mamy "Brązową tarczę"
Dnia 14 stycznia ogłoszone zostały wyniki
ogólnopolskiego XVIII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016.
Nasza szkoła zajęła 39 miejsce w Wielkopolsce (awansując o 3 miejsca w stosunku do roku ubiegłego) i tym samym Brązową Tarczę 2016. Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej. W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Decyzją Kapituły Rankingu ustalone zostały następujące kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2016:

  • sukcesy w olimpiadach 30%
  • matura – przedmioty obowiązkowe 25%
  • matura – przedmioty dodatkowe 45%

 

lightbox

Sport receptą na sukces - spotkanie z trenerem taekwondo

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „WF z Klasą”, w którym uczestniczy nasza szkoła, 11 stycznia naszym gościem był trener koreańskiej sztuki walki - taekwondo Mariusz Dumitrescu (V DAN). Pan Mariusz opowiedział nam swoją życiową drogę do sukcesu sportowego. Od wielu lat prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Ostrowie Wielkopolskim, Miliczu i Twardogórze. Szkoli przyszłych mistrzów taekwondo. Jego podopieczni osiągają wiele znaczących sukcesów w rejonie, województwie a także na zawodach ogólnopolskich. Gość opowiedział także o swojej dodatkowej pasji jaką jest kolarstwo. Trener opowiadając o swojej przygodzie ze sportem przekowywał młodzież, że mistrzem może zostać każdy z nas, trzeba tylko odkryć swoje zainteresowania, predyspozycje i je rozwijać. Należy to zrobić właśnie w młodym wieku, kiedy pozwala na to czas. Na przykładzie swoich doświadczeń życiowych wzmacniał uczniów w przekonaniu, że warto wierzyć we własne możliwości, próbować nowych rzeczy, nie bać się porażki i podejmować nowe wyzwania. Na efekty swojej pasji musiał pracować długi czas, ale dzięki swojej wytrwałości i cierpliwości doszedł do wymarzonego celu. Na zakończenie spotkania trener wraz z towarzyszącymi mu Patrykiem i Tomkiem zaprezentował przybyłym na spotkanie klasom 1a, 1b, 2d, 2e kilka elementów samoobrony, a także zaprosił słuchaczy do wspólnego małego treningu.

     Wkrótce w naszej szkole pojawią się kolejni zaproszeni goście. Koordynatorem projektu jest pani Elżbieta Frąszczak.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Olimpiada geograficzna

Natalia Chudy i Dagmara Grupa zakwalifikowały się do II etapu wojewódzkiego XLII Olimpiady Geograficznej, która odbędzie się w dniach 6-7.02.2016 na UAM w Poznaniu. Uczennice podczas II etapu wojewódzkiego będą rozwiązywały trzy zestawy zadań z zakresu geografii fizycznej, geografii społeczno-ekonomicznej świata oraz zadania z mapą. I etap polegał na pisaniu prac badawczych na jeden z czterech tematów podanych przez organizatora. Komisja przy ocenie prac uwzględniała następujące kryteria: poprawność wyboru metod badań oraz przeprowadzonych obserwacji, poprawność merytoryczna i wnikliwość opisu badań oraz zakres i poprawność dokumentacji graficznej.Do II etapu zakwalifikowało się 74 uczniów z województwa wielkopolskiego. Uczennicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem uczennic jest mgr Danuta Nowak.

 

lightbox

Wystawa "Nielegalny handel pamiątkami"

Od wtorku 5 stycznia na korytarzu naszej szkoły znajduje się wystawa pt. „NIELEGALNY HANDEL PAMIĄTKAMI”. Jest ona elementem ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod hasłem "GINĄCE GATUNKI. Słoń od krokodyla różni się ceną…!"
Ponad 30 000 gatunków roślin i zwierząt na całym świecie zagrożonych jest wyginięciem z powodu nielegalnego handlu. Akcja GINĄCE GATUNKI ma na celu pokazanie skali problemu nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami roślin i zwierząt i uświadomienie jak ważne są nasze decyzje konsumenckie i jak duży mają one wpływ na wymieranie gatunków. Wystawa NIELEGALNY HANDEL PAMIĄTKAMI
wyjaśnia konsekwencje nieprzemyślanych zakupów w kontekście handlu okazami gatunków zagrożonych wyginięciem.
Wystawa została przygotowana przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody SALAMANDRA.

 

lightbox

Warsztaty dziennikarskie

We wtorek 5 stycznia odbyły się w naszej szkole warsztaty dziennikarskie dla zespołu redakcyjnego szkolnej gazetki "Bez Cenzury". W warsztatach uczestniczyło kilkanaścioro uczniów naszej szkoły oraz troje nauczycieli (opiekunowie gazetki oraz dyrektor szkoły). Warsztaty poprowadziło dwoje absolwentów II LO - Agnieszka Kurzawa i Łukasz Studniewski. Agnieszka jest obecnie dziennikarką Telewizji PROART a Łukasz, który przed 19 laty był pierwszym redaktorem naczelnym "Bez Cenzury" przez kilka lat był także dziennikarzem "Gazety Ostrowskiej". Uczestnicy warsztatów mogli zapoznać się zarówno z genezą powstania oraz pierwszymi latami funkcjonowania naszej gazetki, ale także usłyszeć szereg ciekawych informacji na temat funkcjonowania lokalnych mediów oraz pracy dziennikarza. Relację z  przeprowadzonych w naszej szkole warsztatów dziennikarskich przekazała w swoich wiadomościach ostrowska Telewizja PROART. Warsztaty zorganizował Jarosław Biernaczyk.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

 

To link do materiału o naszej gazetce w TV. O nas od 11 minuty.

http://tvproart.pl/vod/#/categories/shows/player/8453/wydarzenia

Pomóż Reymontowi - podaruj 1% podatku

lightbox   

 

lightbox

BIP

lightbox

BIP

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 

https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Reymont na Facebooku...

https://www.facebook.com/II-LO-w-Ostrowie-Wielkopolskim-619026068230866/

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )