O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2017”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                         www.licea.perspektywy.pl 

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

II Festiwal Smaku - Kuchnie świata w II LO

Z okazji I Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski przygotował II Festiwal Smaku - Kuchnie świata. Każda klasa wylosowała wcześniej kraj, którego kuchnię miała zaprezentować w dniu 21 marca 2017r. Wśród państw znalazły się m.in. Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, Turcja.

Godzinę przed rozpoczęciem festiwalu przedstawiciele klas przygotowywali w auli swoje stoiska, zawieszali flagi państw, wykładali charakterystyczne dla kraju potrawy. O godzinie 10.00 imprezę otworzył dyrektor szkoły Karol Marszał. Prowadzący Janek Sobieraj przedstawił jury, mające ocenić klasy pod względem wystroju stoiska, ilości i jakości potraw oraz prezentacji przez parę uczniów stroju  kojarzącego się  z danym krajem. Jury stanowili nauczyciele nie mający wychowawstwa klas: Karol Marszał jako przewodniczący, Bożena Bugaj, Krystyna Woronin oraz Janusz Płóciennik. Następnie poszczególne klasy przy salwach śmiechu i oklaskach prezentowały stroje. Na wybiegu można było zobaczyć między innymi: Bawarczyka i Bawarkę z Niemiec, parę tańczącą walca wiedeńskiego z Austrii, Rumcajsa i Haneczkę z Czech. Jury oceniało prezentację stroju w skali od 1 do 6.

W czasie gdy uczestnicy festiwalu degustowali przygotowane potrawy, jury oceniało poszczególne stoiska.  Następnie przewodniczący jury przedstawił zwycięskie klasy. III miejsce zajęły klasa 1 c - Austria i 2 a –Włochy, II miejsce klasa 3 e – Czechy oraz 3 d - Ukraina, zwycięzcą została klasa 1 b – Francja. Na koniec zaprezentowała się sekcja taneczna SU, której występ wywołał ogromny aplauz. II Festiwal Smaku – Kuchnie świata okazał się dobrym pomysłem na I Dzień Wiosny w II LO. Wszystkim gratulujemy!!!

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

więcej zdjęć  w fotogalerii...Kuchnie świata 2017

XV Regionalne Zawody Chemiczne

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się XV Regionalne Zawody Chemiczne, nad którymi patronat objęło Starostwo Powiatowe w Krotoszynie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.W zawodach wzięło udział 20 uczniów z 10 szkół ponadgimnazjalnych z Ostrowa Wlkp., Oleśnicy, Kępna, Jarocina, Ostrzeszowa i Krotoszyna.

W konkursie zwyciężyła Anna Wołowicz.    Gratulacje !

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Spotkanie z policjantem

Dnia 20 marca odbyło się spotkanie klas drugich z nadkomisarzem Krzysztofem Kulą z ostrowskiej Policji. Spotkanie to dotyczyło walki z cyberprzemocą - temat ten jest priorytetem w programie profilaktyki szkoły na rok szkolny 2016/2017. Podczas prezentacji nadkomisarz Krzysztof Kula uświadomił uczniom zagrożenia związane z korzystaniem z internetu oraz portali społecznościowych. Poruszył sprawę praw autorskich, stalkingu, hejtowania i zabezpieczenia danych osobowych. Przedstawił im także konsekwencje prawne postępowań karalnych popełnionych przez nieletnich. Była to ciekawa i pouczająca lekcja.

 

lightbox lightbox

Dni kultury rosyjskiej
W dniach 15-17 marca odbyły się Dni kultury rosyjskiej. To już trzecia edycja tego wydarzenia w naszej szkole. Jak zwykle wiele się działo. W środę uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat Rosji i Rosjan, a także zmierzyć się w Konkursie wiedzy o Rosji. Dzień drugi okazał się bardziej artystyczny. Uczniowie wybierali autora najładniejszej pracy w konkursie plastycznym "Namaluj Rosję". Tego dnia gościła też w szkolnych murach Pani Honorata Wojczyńska, absolwentka ASP Wrocaw, KID-u Poznań, która zagłębiając się w kwestie teologii ikony opowiedziała o tym jak wygląda proces pisania tych świętych obrazów. Piątek stał się dniem podsumowań. Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów, wręczono dyplomy i nagrody, w tym również "Złotą Łajkę" dla najlepszego spotu reklamującego Rosję, na którego można było głosować na facebook'u. Całość uświetnił muzyczny występ uczniów klas pierwszych. Na facebook'u można obejrzeć filmik podsumowujący te trzy dni. Zachęcamy!
I jeszcze raz gorące podziękowania dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tegorocznych Dni kultury rosyjskiej! Koordynatorem wydarzenia była Sylwia Michalak.
Spotkanie z kuratorem sądowym

W dniu 20 marca klasa II c w ramach zajęć edukacji prawniczej spotkała się z kuratorem sądowym p. Witoldem Czubakiem. Młodzież miała okazję zapoznać się z charakterystyką pracy kuratora sądowego oraz działalności Wydziału Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Ta nietypowa lekcja była okazją do poszerzenia wiedzy i świadomości uczniów na temat prawa karnego i rodzinnego.

 

lightbox

Udany debiut Olgi

 18 marca 2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły: Olga Pawlicka z klasy Ia i Julia Witwicka z klasy IIc. Obie wystąpiły w kategorii: poezja śpiewana.

Olga Pawlicka otrzymała wyróżnienie za pięknie wykonane utwory: „Byłam Różą” i „Czarny blues o czwartej nad ranem” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy”.

          Gratulujemy naszej koleżance udanego debiutu.

 

lightbox

Wycieczka do Śmiełowa

17 marca 2017r. klasa IIc wraz z polonistami: panią Marzenną Podskarbi i panem Janem Prokopem, odwiedziła Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. W pięknym ziemiańskim dworku, w sierpniu 1831 roku przez trzy tygodnie gościł nasz wieszcz narodowy, który przyjechał do Wielkopolski, by wziąć udział w Powstaniu Listopadowym. Licznie zgromadzone pamiątki – przedmioty należące do poety, rękopisy jego utworów, rodzinne zdjęcia- wzbudziły zainteresowanie młodzieży. Uczniowie zadawali liczne pytania dotyczące ciekawostek z życia twórcy i popisywali się sporą wiedzą na temat życia i twórczości Adama Mickiewicza. Młodzież zwiedziła również piękne ogrody należące do dworku, a wśród nich ogródek Zosi- bohaterki „Pana Tadeusza”. To przecież tu powstał pomysł napisania naszej epopei narodowej.

Cykliczne wycieczki przedmiotowe na stałe wpisały się do tradycji szkolnej.

 

lightbox

Konkurs Mistrz gramatyki

W dniu  15 lutego grupa uczniów naszej szkoły brała udział w  IV Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych Mistrz gramatyki. W zakresie języka angielskiego przedstawicielami naszej szkoły byli : Katarzyna Dziekan kl. 3d, Bogna Szymczak kl. 1a oraz Mikołaj Walczak kl.3b. Opiekunem uczniów jest mgr Krystyna Woronin. Język niemiecki reprezentowały: Monika Kudlińska kl.1b, Małgorzata Pietrzak kl. 2a i Sara Stenmans kl.1b, które do konkursu przygotowała  mgr Anna Kaczmarek. Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Do konkursu z języka angielskiego i języka niemieckiego przystąpili  uczniowie klas 1, 2 i 3 liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników Powiatu Ostrowskiego. 

 

lightbox lightbox

Konkurs

Congratulations to the Winners of the 1st part of the 2016/17  Competition in American Literature - Klaudia Gryglewska and Mikołaj Walczak!

 

lightbox lightbox lightbox

Konkurs Deutsch ist in

Klaudia Gryglewska z klasy 3b znalazła się wśród wyróżnionych w XIII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego Deutsch ist in. Nasza uczennica zakwalifikowała się do II etapu konkursu i w części ustnej zajęła 6. miejsce na 48  startujących uczniów z terenu Powiatu Ostrowskiego. Opiekunem merytorycznym uczennicy jest mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Konkurs odbył się 9 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina w Ostrowie Wielkopolskim. W konkursie naszą szkołę reprezentowali także: Bartłomiej Nowak kl. 2b, Mateusz Nowak kl. 2b, Małgorzata Pietrzak kl. 2a, Sara Stenmans kl. 1b. Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Test  pisemny obejmował zagadnienia gramatyczne, leksykalne oraz elementy wiedzy realioznawczej  o krajach niemieckiego obszaru językowego. W etapie ustnym uczniowie musieli wykazać się umiejętnością reagowania w sytuacjach życia codziennego. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Ostrowskiego Paweł Rajski. Nasza szkoła uczestniczy w rywalizacji konkursu Deutsch ist in od  trzynastu  lat! W latach poprzednich reprezentanci naszej szkoły zajmowali wysokie miejsca i byli również  dwukrotnie zwycięzcami konkursu Deutsch ist in

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

podaruj nam 1%

lightbox  

lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )