O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightboxlightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Klasa 1a po wycieczce

W dniu 2 grudnia klasa 1a wzięła udział w wycieczce do Wrocławia, która miała na celu integrację zespołu klasowego. Podczas wycieczki klasa odwiedziła najwyższy budynek Sky Tower, nowy symbol miasta, gdzie z 49 piętra podziwiała widoki na tętniącą życiem aglomerację. Kolejnym miejscem zwiedzania był Jarmark Bożonarodzeniowy odbywający się na wrocławskim rynku, uznany przez niemiecki dziennik WELT za jeden z pięciu najpiękniejszych jarmarków w Europie. Ostatnim miejscem jakie zobaczyliśmy był Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie, które znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Była to wspaniała lekcja hydrologii, a także świetny sposób na spędzenie czasu razem jako zespół klasowy. Opiekunami wycieczki byli Katarzyna Kornaszewska-Kłakulak oraz wychowawca klasy Krzysztof Florek.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

Humaniści na sesji

W poniedziałek 5 grudnia grupa humanistyczna klasy II c w ramach zajęć edukacji prawniczej wzięła udział w sesji Rady Powiatu Ostrowskiego. Tym samym w praktyce młodzież obserwowała proces powstawania lokalnego prawa. 

 

lightbox  lightbox

Stypendium Premiera

W środę 30 listopada Klaudia Gryglewska - uczennica klasy dwujęzycznej III b odebrała z rąk Wojewody Wielkopolskiego Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2015-2016. Klaudia uzyskała w zeszłym roku szkolnym najwyższą średnią ocen w szkole - 5,82. Gratulujemy!

 

lightbox  lightbox

Światowy Dzień Walki z AIDS

Dnia 28 listopada klasa I a uczestniczyła w akcji informacyjno-edukacyjnej przygotowanej przez Pracowników Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim w związku ze Światowym Dniem Walki z AIDS – 1 grudnia. W ramach akcji uczniom zaprezentowano trzy filmy: „Fryzjerzy świata wobec AIDS”; „Historia z życia” oraz film edukacyjny „Używki a codzienność”. Młodzież mogła zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi HIV i AIDS w postaci zakładek do książek, broszurek informacyjnych, ulotek oraz plakatów. Koordynatorem przedsięwzięcia był pedagog szkolny Agata Krawczyk-Paulus.

 

lightbox lightbox lightbox

„Przyłapani na czytaniu”

Konkurs fotograficzny – „Przyłapani na czytaniu” dobiegł końca.

W dniu 30 listopada 2016 r. komisja konkursowa powołana przez organizatorów, w składzie:

Iwona Dembczyńska – nauczyciel bibliotekarz

Donata Konieczna – opiekun Samorządu Uczniowskiego

Marek Śmiłowicz – opiekun Samorządu Uczniowskiego

oraz Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków II LO – jako fundator nagród, spośród  wszystkich nadesłanych zdjęć wyłoniła najlepsze i postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:

 

I miejsce – Roksana Wilak kl. 1b

II miejsce – Wiktoria Baumann kl. 1a

III miejsce – Zuzanna Cichoradzka kl. 1b

  1. wyróżnienie – Monika Rosada kl.3d
  2. wyróżnienie – Julia Kręc kl.1

 

Podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród nastąpi 7 grudnia o godzinie 9.00 podczas uroczystego otwarcia wyremontowanego głównego wejścia do szkoły.

W tym dniu zapraszamy również na pokonkursową wystawę, która będzie miała miejsce w holu na parterze szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie :)  

 

lightbox  lightbox  lightbox

Sukces Tobiasza

We wtorek 29 listopada w III Liceum Ogólnokształcącym odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dziennikarskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie artykułu, w którym zrealizują problematykę pamięci. Jury oceniało realizację tematu, pomysł, a także świeżość spojrzenia na zagadnienie wspomnienia. Esej Tobiasza Misia z klasy IIIC  naszego liceum został najwyżej oceniony przez jurorów. Tobiasz odebrał nagrodę i wiele pochwał za pierwsze miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów, nie tylko dziennikarskich!
Pracy Tobiasza doglądała polonistka Justyna Żulicka.

 

Spotkanie z radnym

W poniedziałek 28 listopada podczas lekcji edukacji prawniczej grupę humanistyczną kl. II c odwiedził Jakub Paduch - radny Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim. Zajęcia poświęcone były funkcjonowaniu samorządu gminnego na przykładzie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Pojawiły się też pytania związane ze studiowaniem prawa, ponieważ radny Paduch jest absolwentem studiów prawniczych.

 

lightbox

Olimpiada języka angielskiego

W dniu 14 listopada odbył się etap szkolny XLI Olimpiady Języka Angielskiego. Wzięło w nim  udział 28 uczniów ostrowskiego "Reymonta". Test składał się z siedmiu zadań sprawdzających znajomość leksyki oraz gramatyki języka angielskiego. Niestety nikt z uczestników nie zdobył wymaganej liczny punktów tj. 50% z całego testu, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego olimpiady. Jednak wielu naszych uczniów uzyskało dobry rezultat. Są to: Mikołaj Walczak z kl.3b,  Adam Szulc z kl.3e oraz  Iga Podejma z kl.2c.

 

Głównym celem Olimpiady Języka Angielskiego jest zainteresowanie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych kulturą i literaturą angielskiego obszaru językowego. Organizatorem Olimpiady Języka Angielskiego jest Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu.

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie  oraz gratulujemy uzyskanych wyników. Koordynatorem konkursu na terenie szkoły była Kamila Bodył  przy współpracy Krystyny Woronin.

 

lightbox lightbox

 

Matura próbna

W dn. 22-25 listopada maturzyści z naszego liceum mogą sprawdzić poziom swojej wiedzy podczas matury próbnej. Każdy uczeń zdaje maturę próbną z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie podstawowym oraz z wybranego przedmiotu w zakresie rozszerzonym. Życzymy powodzenia!

 

lightbox

Wycieczka klasy 1 b

W dniu 21 listopada b.r. klasa 1 b  odwiedziła Poznań. Wycieczka do stolicy Wielkopolski miała na celu integrację zespołu klasowego. Odbyliśmy spacer po Starym Mieście, wstąpiliśmy do Zamku Cesarskiego przy ul. Św. Marcin oraz  zwiedziliśmy Kościół Farny. Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, gdzie  podziwialiśmy rośliny z różnych stron świata w  jesiennej odsłonie. Pogoda była przepiękna, więc w blasku słońca spacerowaliśmy po alejkach Ogrodu Botanicznego. Była to wspaniała lekcja botaniki a także świetny sposób na spędzenie czasu razem jako zespół klasowy.

Opiekunami wycieczki byli wychowawca klasy Kamila Bodył oraz Justyna Kociemba-Żulicka.

 

 lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )