O Nas
Dydaktyka
Przydatne

Aktualności

 

 

 

 

 

 

lightboxlightbox lightbox

 

   Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że 

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Reymonta

w Ostrowie Wielkopolskim jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2016”.    

 

                                                                                                                             

                                                                                       www.licea.perspektywy.pl    

 

  

                                                                                                                                          

 

     
 

 

 

Trwa nabór do klas pierwszych

Gimnazjalisto czekamy na Ciebie w II LO !

Gratulujemy uczniom bardzo dobrych świadectw ukończenia gimnazjum i wyboru szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkich niezdecydowanych i tych, dla których zabrakło miejsc w wymarzonych szkołach serdecznie zapraszamy do II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. 

                                                                                  Dyrekcja,

                                                                                      Grono Pedagogiczne,

                                                                                          Samorząd Uczniowski

 

 

 

lightbox

 

 

Przypominamy, że sekretariat czynny jest w godzinach: 7.30 - 15.30

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16

W iście afrykańskiej aurze zakończyliśmy bardzo udany rok szkolny 2015/2016. Świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy, liczne narody  to temat przewodni Uroczystości. Najbardziej cieszą wyniki naszych uczniów, którzy swoją bardzo ciężką pracą osiągnęli tradycyjnie  od wielu lat, w dużej liczbie - 24,  średnią ocen powyżej 5,00 !!! Świadectw z wyróżnieniem za średnią powyżej 4,75  wręczyliśmy 57 !!!

Najlepszymi z najlepszych w tym roku szkolnym są:

Klaudia Gryglewska - 2b  5,82

Katarzyna Kozłowska - 2a  5,57

Aleksandra Popłonyk - 2d  5.55

Anna Wołowicz - 2d  5,55

Joanna Wolińska - 1a  5,41

Przebieg uroczystości uświetnił krótki program artystyczny kl.2a, który wprowadził nas w atmosferę właśnie rozpoczętych wakacji.
GRATULUJEMY NASZYM KOCHANYM PRYMUSOM oraz WSZYSTKIM NASZYM UCZNIOM wyników i sukcesów osiągniętych w działalności na różnych płaszczyznach!!!

Dziękujemy: Dyrekcji, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w życie szkoły w minionym roku szkolnym !!! ŻYCZYMY UDANYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI !!!

 

lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox lightbox

 

 

Wyniki konkursu z literatury brytyjskiej
W dniu 17 czerwca 2016 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja angielskojęzycznego konkursu wiedzy o literaturze brytyjskiej. Tym razem pytania konkursowe dotyczyły okresów: Renesansu, Oświecenia i Romantyzmu. Laureatom konkursu, Klaudii Gryglewskiej oraz Mikołajowi Walczakowi z kl. 2b, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
Organizatorka i fundatorką nagród była mgr Krystyna Woronin
“Art (including literature) is the barometer of a culture. It reflects the sum of a society’s deepest philosophical values: not its professed notions and slogans, but its actual view of man and of existence.” ― Ayn Rand, The Romatic Manifesto.
lightbox
Podsumowanie projektu "Młodzi w grze"
W piątek 17 czerwca młodzież naszego liceum uczestniczyła w podsumowaniu projektu “Młodzi w grze”, które odbyło się w gmachu Instytutu Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zasadniczym elementem projektu było przeprowadzanie warsztatów, podczas których uczniowie zdobyli wiedzę i kompetencje niezbędne do organizowania obywatelskich gier terenowych czyli wcześniej zaplanowanych form aktywności zbiorowej w przestrzeni publicznej. Uczniowie - kandydaci na liderów lokalnych - przeprowadzili grę według własnego scenariusza. Gra, w której uczestniczyli uczniowie ostrowskich gimnazjów, miała na celu przybliżenie jej uczestnikom społeczno-kulturowej specyfiki lokalnej przestrzeni oraz uwrażliwienie na kwestie związane z funkcjonowaniem społeczności lokalnej. Podczas podsumowania projektu wręczono certyfikaty udziału w projekcie a najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali specjalne dyplomy i medale.
Nasze Liceum było partnerem w projekcie pt.: “Młodzi w grze. Podniesienie kompetencji obywatelskich uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Bolesławcu, Oławie, Ostrowie Wielkopolskim, Sycowie, Ząbkowicach Śląskich i Żmigrodzie”, realizowanym przez Towarzystwo Edukacji Obywatelskiej we Wrocławiu, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.
lightbox lightbox lightbox lightbox
XVIII wojewódzki Rajd "Witamy Wakacje" w Boszkowie

W sobotę 18 czerwca w Boszkowie odbył się XVIII wojewódzki Rajd “Witamy Wakacje”. Młodzież miała do pokonania trasę 11,3 km dookoła Jeziora Dominickiego. Głównym celem imprezy było zwrócenie uwagi na ochronę przyrody i ekologię, poznanie walorów przyrodniczych Przemęckiego Parku Krajobrazowego oraz popularyzacja turystyki pieszej. W imprezie turystycznej uczestniczyło 18 drużyn z 8 powiatów województwa wielkopolskiego. W konkursie “Ochrona przyrody w Polsce” Danuta Nowak zajęła I miejsce a Małgorzata Pietrzak II miejsce. W ogólnej klasyfikacji wraz z konkurencjami sprawnościowymi zajęliśmy III miejsce w województwie. Uczestnikami byli: Kabała Miłosz, Kaźmierczak Oliwia, Kędzierska Klaudia, Kierzek Kacper, Mierzchała  Margota, Paprocki Mariusz, Pieczyński Artur, Pietrzak Małgorzata, Sworzyńska Justyna, Świtoń Tobiasz, Rajchert Aleksandra, Rubach Jan. Opiekunem młodzieży była pani profesor Danuta Nowak.

 

lightbox lightbox

Warsztaty z poradnictwa zawodowego

W dniach 13, 14, 15 oraz 16 czerwca odbyły się dla uczniów klas I i II warsztaty z poradnictwa zawodowego. Zostały one przeprowadzone przez doradcę zawodowego z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej z Kalisza. Tematyka zajęć dla uczniów klas I dotyczyła czynników trafnego wyboru zawodu, gospodarowania czasem, sposobów używania zmysłów oraz  motywacji do działania i jej rodzajów. Zakres tematyczny warsztatów dla uczniów klas II obejmował predyspozycje zawodowe (osobowość zawodowa ) oraz testy samooceny. Organizatorem oraz koordynatorem przedsięwzięcia była mgr Agata Krawczyk-Paulus - pedagog szkolny.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

Dzień hawajski
W piątek 17 czerwca młodzież naszego Liceum przygotowała kolejny Dzień z SU - tym razem był to dzień hawajski. Patrząc na stroje niektórych uczniów czuć było zbliżające się wakacje. Zagościły kolorowe stroje, kapelusze, kwiaty i inne elementy charakterystyczne dla stroju hawajskiego. Ostatecznie najliczniej i najlepiej zaprezentowała się klasa 1 b, a nagrodą dla zwycięzcy jest pizza hawajska. Gratulujemy !!!
W następnym roku szkolnym kolejne Dni z SU. Pomysły zgłaszajcie do przewodniczących klas.
lightbox
Klasy uniwersyteckie w naszym liceum
Nasze liceum od kilku lat posiada w swojej ofercie klasy uniwersyteckie - objęte patronatem naukowym uczelni wyższych. Są to klasy:
- biologiczno-chemiczne (w tym dwujęzyczna), objęte patronatem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu;
- humanistyczne, objęte patronatem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytutu Politologii
Uniwersytetu Wrocławskiego.
W ramach patronatu uczniowie tych klas uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych uczelni wyższych, wyjeżdżają na wykłady, seminaria i ćwiczenia do Poznania lub Wrocławia oraz biorą udział w innych działaniach oferowanych przez uczelnie patronackie, jak np. konferencje naukowe, projekty i gry edukacyjne, itp.
Więcej informacji na stronie
http://2liceum.osw.pl/strona=Wspolpraca_z_uczelniami
lightbox
Wycieczka do Krakowa

W dniach 13-15 czerwca klasa I C wzięła udział w wycieczce do Małopolski - odwiedzono Kraków oraz Tyniec. Uczestnicy wycieczki zwiedzili m.in. w Krakowie: Barbakan, Bramę Floriańska, kościół Mariacki przy Rynku, Muzeum Uniwersyteckie w najstarszym budynku uczelni, Wzgórze Wawelskie (zamek i katedrę), natomiast w Tyńcu najstarszy w Polsce, prawie tysiącletni klasztor O.O. Benedyktynów. Organizatorami wycieczki i opiekunami młodzieży byli Marzenna Podskarbi i Jarosław Biernaczyk.

 

lightbox lightbox

Uwolnij książki.

Uwolnij książki, dziel się z innymi radością czytania”

16 czerwca Ogólnopolskie Święto Wolnych Książek

XIII edycja, 2016r.

Przyłącz się do nas , działaj z nami. Dzięki Tobie świat może stać się jedną wielką darmową biblioteką. 
Uwalniaj książki , dziel się z innymi radością czytania. To takie proste! 
Odkrywaj, czytaj, uwalniaj!

Książka odgrywa jedną z ważniejszych ról w rozwoju ludzkości. Dlatego też zachęcamy do dzielenia się dobrem, które posiadamy, gdyż nie samo posiadanie daje wewnętrzne spełnienie, a właśnie dzielnie się...

Idea Święta narodziła się w 2003 roku, mając  na celu promowanie czytelnictwa. W akcje  bookcrossingowe  aktywnie włączyły się  szkoły, biblioteki, uczelnie wyższe, organizacje społeczne, kulturalne, instytucje naukowe, środowiska literackie, samorządy, media ogólnopolskie i lokalne.

W II LO już od wielu lat prowadzona jest akcja bookcrossingowa.    Regał z hasłem: „Uwolnij książki” stoi w korytarzyku przed wejściem do biblioteki.

Na apele o przynoszenie książek odpowiada co roku spora grupa osób, zarówno uczniów jak i nauczycieli, która systematycznie ten regał zapełnia. Książki, zaopatrzone w odpowiednio przygotowane nalepki i umieszczone na uprzednio przygotowanym regale czekają na Was.

 

Liczba ofiarowanych książek co jakiś czas zmienia się, co jednoznacznie wskazuje, że niektóre tytuły znajdują swoich odbiorców i zostają „uwolnione”.

 

Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom za zainteresowanie i dary.

Osoby, które chciałyby jeszcze wesprzeć akcję zapraszamy do współpracy.

Prosimy o przynoszenie zbędnych książek zalegających w Waszych domowych biblioteczkach do Biblioteki Szkolnej.

 

 

lightbox lightbox

hotspot II LO - Ostrów Wlkp.

lightbox

 

 https://www.facebook.com/PROMAX.wlkp

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu

lightbox

http://www.ump.edu.pl/

UAM W Poznaniu

lightbox

https://amu.edu.pl/

Wydział nauk społecznych.

lightbox

http://uni.wroc.pl/wydzia%C5%82y/wydzia%C5%82-nauk-spo%C5%82ecznych

BIP

lightbox

BIP

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )