Dydaktyka
Przydatne

REYMANIACY

2015

Pierwszy z “Reymaniaków 2015” trafił do emerytowanej nauczycielki matematyki i wychowawczyni młodzieży, która w roku 1999 została dyrektorem naszej szkoły. Tę funkcję sprawowała do roku 2011. Odpowiedzialna za funkcjonowanie szkoły jednocześnie uczyła ulubionej matematyki, a jej uczniowie osiągali sukcesy w różnych konkursach tematycznych. Dziękujemy jej za wszystkie starania, które włożyła w wychowanie i edukację kolejnych pokoleń absolwentów Reymonta.

Tytuł „Reymaniaka 2015” w kategorii Zasłużony Nauczyciel otrzymała pani Izabela Bothur.

lightbox

Drugi tytuł „Reymaniaka 2015” otrzymała absolwentka ostatniego rocznika maturalnego przed rozwiązaniem szkoły (czyli z roku 1978), która uczęszczając do naszej szkoły aktywnie działała w samorządzie uczniowskim, przewodnicząc mu przez 2 lata. W ostatnim czasie zaangażowała się bardzo czynnie w działania powołanego w 2012 r. Stowarzyszenia Absolwentów i Symaptyków II LO. Uczestniczyła m.in. w przygotowaniu Wydawnictwa „Matura 1978” i w zorganizowaniu Balu Reymontowskiego z okazji 95-lecia naszej szkoły. Dziękujemy jej za wszystkie starania, które podjęła na rzecz dobrego imienia ostrowskiego Reymonta.

Tytuł „Reymaniaka 2015” w kategorii Zasłużony Absolwent otrzymała pani Jolanta Krupa.

2014

Każdy, kto pamięta jeszcze moment reaktywacji liceum, zdaje sobie sprawę, jak wielkiego samozaparcia i autentycznego uporu maniaka wymagało doprowadzenie tej idei do szczęśliwego finału. W praktyce oznaczało to nie tylko przywrócenie miastu kolejnej średniej szkoły, ale również wywindowanie jej na szczyty rankingów skuteczności i popularności. Takie sukcesy nigdy nie są dziełem przypadku, lecz owocem wytrwałej pracy, konsekwencji i niemal fanatycznego oddania sprawie. Nie powinno zatem nikogo zaskakiwać, że pierwszym REYMANIAKIEM, został pierwszy dyrektor reaktywowanej szkoły, Andrzej Kornaszewski.

lightbox

Ponieważ miarą wartości szkoły jest również poziom naszych absolwentów, trzeba by wymienić ich setki, a nagrodzić przynajmniej dziesiątki spośród nich. I tu jednak pojawiają się przypadki szczególne, jedyne w swoim rodzaju, dowodzące prawdziwości paradoksu, iż można odejść, zostając lub zostać w naszych murach, opuszczając je dla pokonania kolejnych etapów rozwoju naukowego i osobistego. Przykładem takiego absolwenta, który wraca do nas jak do gniazda, by dzielić się każdą nową cząstką zdobytej wiedzy z aktualnymi uczniami jest Krzysztof Kolenda, obecnie student biologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Pasja i zaangażowanie z jakimi zawsze do nas przybywa nie pozwalają nam nazwać go inaczej niż kolejnym REYMANIAKIEM.

lightbox

Trzecią kategorią osób szczególnie z nami związanych i ponadstandardowo do nas przywiązanych są wszyscy przyjaciele szkoły, którzy bezinteresownie wspierają nas w najrozmaitszych pomysłach i przedsięwzięciach. Wiele spośród ambitnych zamierzeń nie miałoby w ogóle racji bytu, gdyby nie życzliwość ludzi, na których zawsze możemy liczyć. To właśnie dzięki nim mamy szansę tak wiele spektakularnych zamierzeń planować z właściwym rozmachem. I nawet jeśli owoce tych działań zbierane są dopiero po latach, prawdziwi przyjaciele liceum wiedzą to i rozumieją logikę tego procesu. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach wypada stwierdzić, iż tylko prawdziwi REYMANIACY zawsze są dla nas autentyczną podporą. Nie martwiąc się przy tym, iż taka pomoc nie przekłada się bezpośrednio na sukces ekonomiczny. Z przyjemnością i niekłamaną wdzięcznością pragniemy wyróżnić państwa Barbarę i Jacka Woźniaków, właścicieli przedsiębiorstwa WOSEBA z siedzibą w Odolanowie.

lightbox lightbox