Spotkanie z prof. zw. dr hab. Romanem Dziergwą

W czwartkowe przedpołudnie 20 września przybył do naszej szkoły prof. zw. dr hab. Roman Dziergwa z Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szacownego gościa w murach szkoły powitał dyrektor mgr Aleksander Ziobro. Gość wygłosił wykład na temat wybitnego austriackiego pisarza Franza Kafki. W spotkaniu „Franz Kafka znany i nieznany” wzięło udział 36 uczniów naszej szkoły z klas 1, 2 i 3 zainteresowanych twórczością pisarza. Po wykładzie odbyła się dyskusja z profesorem o roli Franza Kafki w światowej literaturze. Spotkanie koordynowała mgr Anna Kaczmarek nauczycielka języka niemieckiego. Wykład zapoczątkował cykl warsztatów dla młodzieży „Polubić niemiecki”.